אלבומים

Mr. Bungle - California -1999

להתראות יום פיכח...

מאת נתנאל שרצר. 06-08-2010

תגיות: Mr. Bungle, מייק פאטון, רד הוט צי'לי פפרס

Mr. Bungle - California -1999

יולי 2010, יום עבודה רגיל בניו יורק, המולה ענקית ברחובות, מאות אלפי אנשים עטורי חליפות ממהרים בשרב הבלתי נסבל למשרדים הממוזגים שלהם. אני נטמע בהמון מנסה לעמוד בקצב בזמן שהאייפוד שלי מתנגן בשאפל. פתאום, מתחיל להתנגן לו שיר שגרם לי להרים את הראש למעלה ולהסתכל סביב בפליאה - Goodbye Sober Day של Mr. Bungle. לא האמנתי שאפשר להגיע לרמת סנכרון כזו בין מה ששומעות אוזניי למה שעייני רואות (וידאו להמחשה). לאחר ששמעתי את השיר הגעתי למסקנה שזה האלבום שעליו אני צריך להמליץ.

 

האלבום השלישי ושירת הברבור של מר באנגל, California, היה אמור לצאת ב-1998 אך חברת התקליטים Warner Brothers החליטו, כי Californication של רד הוט צ'ילי פפרז טיפה יותר חשוב וייצא קודם בגלל הדמיון בין השמות. תקרית זו כמובן לא הוסיפה לסכסוך ארוך השנים בין מייק פאטון, סולן הלהקה (וסולן להקת פיית' נור מור) לבין אנתוני קידיס (רד הוט צי'לי פפרס) שהחל עוד מימי פיית' נו מור המוקדמים. הסכסוך הגיע לרמה שמיסטר באנגל היו מבצעים במהלך ההופעות שלהם גרסאות כיסוי גרועות לשירים של הצ'ילי פפרס. אלה לא נשארו חייבים ומנעו ממיסטר באנגל את השתתפותה במספר פסטיבלים באירופה שבהם לפפרס, כלהקה שמבצעת את המופע המרכזי, הייתה את המילה האחרונה בקשר לזהות הלהקות שיופיעו לצידה.

הופתעתי לגלות שהסכסוך קיים אפילו בימים אלה ממש כאשר ממש עכשיו בקיץ של 2010 ראיתי את פיית' נור מור שוב בהופעה בברוקלין, ומייק פאטון הזמין את הקומיקאי ניל המבורגר שיעלה לבמה ויספר מקבץ בדיחות בתבנית של "למה התרנגולת חצתה את הכביש" על חשבונו של קידיס. אני אחסוך ממכם את הבדיחות לטובתכם האישית. היום כמעט בכל תוכנית ריאלטי מטופשת בטלוויזיה הצופים מחולקים למחנות. אם אני חייב לבחור באיזה מחנה עליי להיות, אני הולך עם פאטון, כי אם כל הכבוד לקידיס (ויש כבוד), מייק פאטון יותר מוכשר.

תגובות