אלבומים

Seasick Steve - Dog House Music - 2006

אלבום המספר סיפור של אדם אחד, דרך גיטרה אחת באמצעות טייפ עם ערוץ אחד

מאת טל מסר. 13-08-2010

תגיות: בלוז, אמריקנה, קאנטרי

Seasick Steve - Dog House Music - 2006

סי סיק סטיב הוא הדבר האמיתי. מחוספס, קשוח ומלא חן ארצי, הוא עושה את הדבר היחיד אותו הוא יודע לעשות מילדות. לשבת למרגלות קייס הגיטרה בת שלושת המיתרים שלו ולנגן קצת בלוז מלוכלך במטרה לגרום לכם לעצור, להקשיב, לפשפש בארנקיכם ולזרוק לו קצת מהכסף הקטן שלכם. נכון, פעם הוא נהג לעשות זאת בקרנות רחוב מאובקות ברחבי דרום ארה"ב והיום הוא עושה זאת דרך ניו מדיה וחברת תקליטים. אבל הכוונה נשארה אותה כוונה, והבלוז אותו בלוז.  

סטיב הוא עוף מוזר בתעשיית המוזיקה של היום. כמי שנראה כמו הכלאה בין פופאי לבנימין זאב הרצל, בין קפטן אחאב לקוויקווג ובין הגמד משר הטבעות לסבא שלי, סטיב הוא בערך הדבר הכי רחוק מליידי גאגא שניתן לתאר. לבוש שלייקס ואוברול ג'ינס, חבוש כובע מצחייה מאובק ומחוסר שתי שיניים קדמיות. הוא לקח את חוסר הסטייל ההילבילי שנודע לשמצה זה מכבר ברחבי אמריקה והפך אותו להצהרה אופנתית הכי מגניבה בשטח. סוד המגניבות נמצא בעובדה הפשוטה שזוהי אופנה בלתי ניתנת לחיקוי. סטיב הוא אחד ויחיד, עדות חיה לעולם נכחד אשר אבד עליו הכלח. זרועותיו הרופסות שנעות בתזזית אין קץ על הגיטרה, חושפות שערות לבנות שמבצבצות מבעד לקעקועים מרושלים ופגועי זמן ומחזקות את העובדה הברורה לכל כי אין המדובר בילד. קצת קשה להאמין שהאולד טיימר הזה החל למעשה את הקריירה המוזיקלית המקצועית שלו רק באמצע שנות השישים לחייו.

סטיב ווד נולד אי שם בעיירה קטנה במדבריות קליפורניה. הוא עזב את ביתו כשהיה בן 13 בלבד לאחר שלא הסתדר עם דמות האב החדשה שהביאה אמו הביתה. כך נדד סטיב מרבית ימיו חמוש בלא הרבה יותר מגיטרה בת שלוש מיתרים וקופסת תהודה מעץ (AKA: The Mississippi drum machine) שעזרו לו לנצל את כישרונו האוטודידקטי כדי להרוויח כמה דולרים נוספים מהצד. במרוצת הזמן סטיב הספיק לנגן עם ג'ון לי הוקר ועסק מעט במוסיקה מהפן הטכני כאשר הפיק את אלבומה הראשון של להקת האינדי רוק Modest mouse. ואולם, מעולם לא עלה בדעתו לפצוח בקריירת סולו מקצועית משלו. כל זאת השתנה כאשר חטף התקף לב מאיר עיניים שהביא ליצירת האלבום Dog house music.

הפריצה הגדולה של סטיב התרחשה דווקא באנגליה. בשנת 2006 סטיב התארח באיזושהי תכנית אירוח בריטית מטופשת וכבש את ליבם של אזרחי הממלכה המאוחדת. משם הדרך הייתה רצופה באבנים זהובות. סטיב טיפס אל ראש מצעדי הNME, הוזמן לעשרות פסטיבלים, היה ליקיר מבקרי המוזיקה ושחרר עוד כמה אלבומים דיי מוצלחים במהלך הזמן.

Dog house music הוא אלבום המספר את סיפורו של אדם אחד, דרך גיטרה אחת באמצעות טייפ עם ערוץ אחד. הפשטות המקסימה שבשילוב הצנוע הזה מדגישה את כמות האנרגיה המטורפת שיכולה לצאת מתוך בן אדם בודד. עובדה זו הופכת דווקא את האלבום הזה למעניין מכולם.  

תגובות