אלבומים

David Holmes - Come Get It I Got It - 2002

דוגמא מופתית למיקסטייפ פ'אנקי, קלאסיקת Rare-גרוב

מאת עמית סטארק. 04-08-2010
David Holmes - Come Get It I Got It - 2002

האלבום הזה, אלבום המיקסטייפ השני של המפיק/דיג'יי/אמן פסי-קול הוליוודיים האירי דייויד הולמס, מהווה מבחנתי פסגת יצירה של דיג'יי מבסיבות רבות: קודם כל הקטעים שהעלה באוב מנבירה בתקליטי סול פ'אנק ופסיכדליה פשוט מעולים, רקידים ו"להיטיים" אחד אחד. החל מתחילת האלבום, בשיר sugarmen המצמרר של סיקסטו רודריגז ועד לביצוע הוודו-סול של ג'וני ג'ונס ל- Purple Haze, הולמס שולף בזה אחר זה מבחר מבריק של קטעים, שהיום עבורי(אחרי אין ספור שמיעות של האלבום) הם קלאסיקות.

בין השירים הולמס יצר תחת השם Free Association, קטעים אלקטרוניים הנותנים הקשר שונה ובונים את האלבום כמסע פסיכדלי בזמן לימי 69' העליזים. בעזרת אפקטים הזויים וקטעי דיבור המתארים את הלך הרוח בארה"ב מורדת וחופשייה, וביטים קטלניים ושבורים, הולמס בעצם משלים את חווית השמיעה והופך את האלבום ליותר מעוד אוסף Rare-גרוב כייפי, אלא ליצירת-קונספט מלאה ומיוחדת. עבודה לא פשוטה שדיג'יי טוב יכול לעשות על ידי מציאת קטעים שונים וחיבורם מחדש ליצירה אחת הלוקחת את המאזינים עמוק למחוזות חדשים ובלתי מוכרים.

 אחד מההילייסט היותר פ'אנקיים של האלבום, בגרסה המקורית:

 

 

תגובות

 • איזה בחירה טובה

  אבן דרך

  lamapil, 04-08-2010 18:39

 • מיקסטייפ אהוב ביותר

  חיבור נכון של קצב, הרמוניה, טקסטים, אווירה ויצירה כשלעצמה

  גלית גרינר, 06-08-2010 12:04

 • אלבום מדהים מדהים מדהים

  אכן אבן דרך אחד המיקסטיפים המדהימים ביותר אלבום שכולו אלבום מההתחלה ועד הסוף בשבילי --תקופה דיויד הולמס בשיאו---בית ספר בסטים

  אורי בנקהלטר, 06-08-2010 13:55