אלבומים

Black Soul - Black Soul - 1977

לכבות את האור, להרים את הווליום ולרקוד, רק לרקוד!

מאת עדית אזולאי. 20-07-2010

תגיות: פסיכדליה, אפריקה, Black Soul, אפרו-דיסקו, ויניל

Black Soul - Black Soul - 1977

לא מזמן נכנסתי לפליקר, חיפשתי תמונה שתעביר וייב כלשהו. באותו רגע חיפשתי וייב שיעביר תחושה של Black Soul. בחיפוש עלו כל מיני תמונות, רובן היו של אנשים לבנים, ושניה לפני שסגרתי את הבסטה קלטתי את זה:

Now, that's what I'm talking about!

לא היה לי שמץ של מושג מה זה הדבר הזה, אבל זה ללא ספק נראה כמו משהו שיכול לדבר אלי, ובמיוחד לשיר. אז טסתי ליוטיוב ומצאתי את זה ואחרי שהקשבתי לזה כבר היה ברור שאני חייבת שיהיה לי כזה וכעבור ארבעה ימים ואינספור חיפושים שהניבו קרוב לאפס תוצאות - באמת היה לי את זה. ואז נשאר רק דבר אחד לעשות: לכבות את האור, להרים את הווליום ולרקוד. רק לרקוד!

לפני כמה זמן המלצתי פה על אלבום (מומלץ מאוד) של ה- Funkees, הרכב מעולה וחשאי מאוד. חשאי עד כדי כך, שבכל הרשת אין אינפורמציה עליו למעט שני משפטים בודדים. עכשיו יש לי הכבוד לכתוב על עוד הרכב חשאי, חשאי עד כדי כך שגם עליו, בכל הרשת אין אינפורמציה למעט משפט בודד אחד בבלוג של בחור שקורא לעצמו Sweet Dick Willy. קבלו את Black Soul:

והנה מה שיש לסוויט דיק ווילי להגיד על הסינגל הזה, ששמו  Mangous Ye:

.Killer Afro-Disco tune"Originated from Dakar (Senegal), this group was living in France and this track is in their following 1st American LP too. it's a Tom Moulton Mix  fellas, Hot! " 

אם מישהו, ממי שקורא את זה מגדיר את עצמו כחובב אפרו-דיסקו - מן, איט'ס יור לאקי דיי! כל קטע באלבום הזה הוא קילר אפרו-דיסקו טיון (טוב, האמת כל הקטעים למעט  אחד), עם נגיעות פסיכדליה אפריקאית ומקצבי דיסקו, שלא מאפשרים לגוף להתנגד בכלל. בעודי כותבת שורות אלה (קלישאת כותבים ותיקה) אני מאזינה לרצועה הרביעית, People, שואפת את השמחה עמוק לריאות והוזה לעצמי מסיבה קוסמית המונית בניצוחו של האיש עם הכובע הלבן מהתמונה למעלה, שצולמה בשנת 1976. 

אני מקווה שעכשיו מי שהגדיר את עצמו כחובב אפרו-דיסקו אומר לעצמו "טוב, אז איך אני משיג את האוצר הזה אם הוא כל כך נדיר?" אז ככה, זה נכון שאין אינפורמציה על ההרכב, אבל את האלבום הזה אפשר לקנות (גם בויניל וגם בהורדות) בכמה וכמה אתרים ושימו לב גם לאלבום הרימקסים מ-2007, שמציג כמה הפתעות שלא נכללות באלבום המקורי. יאללה, לרקוד.

תגובות

  • נשמע אדיר !!!!!

    תודה על הגילוי !! אבל מה...באמת לא הצלחתי למצוא מקום שניתן להוריד אותו בו... רעיונות...?

    starkk, 21-07-2010 09:36

  • רמז: הציפור הכחולה

    אפרו, 06-12-2010 00:27