אלבומים

ראלי מרגלית - סוסים - 2010

אצילות פראית באלבום שהוא תמונת נוף, של העולם שבחוץ וזה שבפנים

מאת גיל רוביו. 25-06-2010
ראלי מרגלית - סוסים - 2010

יש משהו אצילי בסוס. עצם ההסתכלות בחיה הזו משאירה בנו סוג של רושם. אך לצד האיפוק הלכאורה יודע-כל הזה, מתחבא גם צד פראי, שלוח רסן, צופן סוד.

לא לחינם החליטה המלחינה ונגנית הצ'לו (והצ'ל-הו) ראלי מרגלית לקרוא לאלבומה החדש "סוסים". המוזיקה של מרגלית סדורה וסתורה באותה הנשימה. מאופקת ועדינה ובד בבד, לרוב גם באותה פראזה ממש, מעוררת מחשבה, יצרית וסוערת.

האלבום כולל 11 קטעים (שניים מהם לחנים למילים של דליה רביקוביץ ולאה גולדברג) שקשה מאוד למקם תחת המסגרות המאולצות של קטגוריה. המוזיקה של מרגלית נמצאת בתפר החמקמק שבין מוזיקה קלאסית, אתנית, מודרנית, מקומית ובין לאומית. האזנה לאלבום השלם פורסת "תמונת נוף", מעגלית ושלמה, היוצאת ממדבר שטוף גשם, עוברת ברוח, בשמחות ובאבל, בריקוד ובקינה, נשקפת משלושה חלונות ארץ-ישראליים ונחתמת שוב בחולות.

המוזיקאים הלוקחים חלק באלבום מביאים גם הם איתם קשת רחבה של קולות וצבעים המעמיקים את הרגש שמבקשת מרגלית להעביר. נפלאים במיוחד לב אלמן נגן כלי ההקשה ("צייד הרוח") ומיכאל מלצר על החליליות ("שלושה חלונות").

"סוסים" הוא אלבום מסע שכובש את האוזן והלב בכל האזנה, מאתגר אך עדין ובעיקר נגיש מאוד. נקודת ההתבוננות של יוצרת ישראלית ייחודית על העולם, הפנימי והחיצוני.

תגובות

  • מקסים! מצפה להמלצה הבאה בכיליון עיניים

    אייזנוקה, 30-06-2010 23:47