אלבומים

Mode of Production EP - 2007

The Homesicks

מאת אביעד טובי. 19-05-2007
 Mode of Production EP - 2007
אלבום הבכורה (יותר נכון אי.פי. הבכורה) של ההומסיקס התל-אביביים מזכיר לי איזו מוזיקה טובה עושים בארץ. יש בישראל מוזיקה איכותית ומשובחת, בשלל ז'אנרים, סגנונות ושפות, שעומדת בכבוד מול כל מה שמגיע מחו"ל. יש רק בעיה אחת, קטנה: לא שומעים אותה. ולא רק תחנות הרדיו אשמות, אלא גם - ואולי בעיקר - המאזינים. כל מי שמתעצל לחפש אותה, כל מי שאדיש מכדי להתעניין בה, כל מי שפוחד להתמודד איתה, כל מי שאטום מכדי להיפתח אליה. כל מי שבולע את הטראש המתקתק שנדחף לו לגרון כ"מוזיקה ישראלית" מבלי להקיא ומבקש עוד.

כן.

 ובכן, ההומסיקס מנגנים מוזיקה משובחת ומזכירים להקה ישראלית מצוינת אחרת, מינימל קומפקט, שגם היא לא הרבתה לשיר בעברית. המוזיקה שלהם אפלה וסוחפת הודות לשילוב בין הגיטרות של חיים כהן ובילי לוי לסינטי של גל חרמוני ולמילים של כהן, שמצטרפות לביקורת ניאו-מרקסיסטית על העולם החומרני, הצרכני והמנוכר שבו אנו חיים, או לפחות חושבים שמגניב לחשוב שאנחנו חיים בעולם כזה. מלבד מלהתגעגע הביתה נראה שההומסיקס מתגעגעים גם לסוניק יות', לניקו, לסופר טראמפ ולרוזה לוקסמבורג, שאת דיוקנה נושא כהן בגאווה על חולצתו בהופעות. מה? מי שאל מי זאת?! קום - שלושים שניות, היית על המשאית לסיביר!

עוגיית מדלן:

רגע, הוא עוד חדש. אבל אני בטוח שבעתיד הוא יעיף אותי חזרה להווה הנוכחי. ואז אוכל לחשוב בטעות של נוסטלגיה, שהיום היה לנו הרבה יותר טוב.

תגובות