אלבומים

Jawbox - For Your Own Special Sweetheart - 2009 (Remaster)

סיפור מתוק-חמוץ על להקה קטנה-גדולה

מאת אודי ניב. 28-05-2010
Jawbox - For Your Own Special Sweetheart  - 2009 (Remaster)

J.Robbins, שוחר מוזיקה ומייסדה של  ,Desoto Records חברת תקליטים אלטרנטיבית המתחילה לייצב את שמה בתעשייה, קורא לשני חברים נוספים לדירתו. אנחנו בוושינגטון, 89', אפשר לנחש שמדובר בדירת מרתף. זו הנקודה בה מתחיל הסיפור המתוק-חמוץ של להקה קטנה-גדולה בשם Jawbox. חמישה ריליסים, שניים מתוכם אלבומים מלאים שהוציאה הלהקה בלייבל של J.Robbin, שהלך וצבר תאוצה גם בזכות להקות אחרות שהתווספו לרפרטואר. 

בעזרת שמו המתפשט של הלייבל ובזכות חרישת במות והפצת השמועה מפה לאוזן, Jawbox צברה לעצמה קהל מעריצים רחב והדוק. מה שנדמה היה כבלתי אפשרי בתחילת הדרך, התממש והפך למציאות. תחילת שנות התשעים, להקה עצמאית שעשתה הכל כמעט לגמרי לבדה, השיגה סוף-סוף את מה שהיה מבוקשה של כל להקה אחרת באותה העת וחתמה בחברת התקליטים הענקית Atlantic. 

אז נכון, לפעמים חלומות מתגשמים. אבל צריך לזכור שיש חלומות שטוב שיישארו תחת אותה הגדרה. אחרת החלום הופך למציאות והיא ממשית ככל שהיא, עלולה להפוך לסיוט. שלושה אלבומים הקליטה הלהקה תחת הלייבל, רק אחד מהם בסופו של דבר הודפס ושחורר. הקהל ברח והסכסוך עם חברת התקליטים רק החריף. 

עכשיו זה כבר נראה הדבר הצפוי ביותר. הלהקה מתפרקת. ככל הנראה, הסיבה האמיתית לנפילתה הגדולה היתה חוסר הבנת המעמד והשלכותיו. דווקא באלבום הראשון ששיחררה בלייבל גדול ומסחרי, החליטה הלהקה להוציא את האלבום הכי אכזרי, פראי ובלתי מתפשר שלה, או ב"סופרלטיבית" - האלבום הטוב ביותר שלה, For Your Own Special Sweetheart.

בשנת 2009, התאחדה הלהקה להופעה אחת ויחידה, בה השיקו הוצאה מחודשת, כולל רי-מאסטרינג של האלבום, הכולל בתוכו גם שלושה שירים שלא הופיעו באלבום. כנראה שהם טובים יותר בהגשמת חלומות של אחרים.

תגובות