אלבומים

Cymande - Promised Heights - 1974

Funk-Funk-Funk סימנדה עושים Funk ועושים אותו הכי טוב שיש

מאת יאנו שדה. 26-05-2010
Cymande - Promised Heights - 1974

בשמיעה ראשונה ובאוזן לא מאורגנת, Cymande נשמעים כמו עוד להקת Fאנק טובה וזה מה שהם באמת - אחת מלהקות ה Fאנק מהמדהימות  ביותר שפעלו בתחילת שנות השבעים. לאחר שמיעות נוספות וצלילה לעולם הסימנדי המופלא מגלים עוד ועוד רבדים מוסיקליים מעניינים שלוקחים מעבר למסגרות המקובלות של ג'אנר מוזיקלי מסוים.

סימנדה הייתה להקה שחרגה, אולי לראשונה מהגבולות המוכרים ומהמבנה המקובל של סגנון הfאנק והרשתה לעצמה לצאת לעוד כיוונים עשירים ומגוונים. בלי לשים לב ובהרמוניה מושלמת הם נוגעים בכל כך הרבה סגנונות ותמיד מצליחים לשמור על הייחודיות שלהם ועל הfאנק כבסיס למוסיקה שהם עושים. רגאיי, רוק, סול ג'אז,קליפסו, קריבי וגרוב אפריקאי צובעים את יריעת הfאנק הגדולה הזו בצבעים מיוחדים והכול ביחד הופך להיות מסע מוסיקלי איכותי משובח. הסאונד עמוק, רחב ופתוח וככל שעוברות השנים הם רק משרישים ומחזקים את  היותם אבן דרך חשובה מאוד במוסיקה בכלל ובכל מה שקשור לסגנון ולעולם של הfאנק .

בלהקה מונה תשעה נגנים מעולים, שהגיעו ממקומות שונים בעולם, ג'מייקה, ג ינאה וארה"ב. הלהקה פעלה סך הכול שלוש שנים בתחילת שנות השבעים והוציאה שלושה אלבומים מעולים. כולם טובים ובמיוחד אני ממליץ על האלבום Promised Heights  בעיקר בגלל שהוא מכיל בתוכו את כל מה שסימנדה יודעים לעשות.

יש באלבום קטע אחד שמתחיל במשפט:

We can make it together you and I Cymande"

We can teach the people love, if we try..."

זו פתיחה מופלאה ללהקה מופלאה עם דיסק מופלא.  

ב-1992 יצאה מהדורה מיוחדת המכילה את שלושת האלבומים ביחד, כולל את האלבום הזה. מומלץ להשיג את המהדורה המשולשת ועם הזמן להבין איזה אוצר יש לכם ביד.  

תגובות