אלבומים

The Noise Made By People - 2000

Broadcast

מאת אביעד טובי. 30-07-2007
   The Noise Made By People - 2000

אומרים שלכל אדם יש כפיל. איזה מישהו ממקום אחר, בדרך כלל רחוק ולא קשור, שדומה לו בול. לאו-דווקא במראה החיצוני - יכול להיות גם בדיבור, באופי, בהתנהגות, במניירות. קורה לעתים קרובות שהאנשים שמקיפים אותנו היום במקום אחד מזכירים לנו מאד אנשים שהקיפו אותנו בעבר במקום אחר.

תמיד יש איזה אחד בחבר'ה מהלימודים שמתנהג בדיוק כמו אחד מהחבר'ה מהצבא, שהיה לו בדיוק את אותו חוש-הומור כמו לאחד מהחבר'ה מהטיול, שהחזיק באותה פילוסופיית חיים כמו ההוא מהעבודה, ששמע את אותה מוזיקה כמו ההיא מהפיצוציה. זה כאילו שאנחנו מסתובבים כל הזמן בין אותם אנשים בדיוק, רק עם פרצופים ושמות שונים. ואולי זה בגלל שהאופי הספציפי שלנו הוא פחות-או-יותר קבוע ולכן לעולם נסתדר עם פחות-או-יותר אותם טיפוסים.

אבל יוצא לעתים רחוקות (ואם יש לנו קצת מזל) לפגוש דמויות שאין להם שום כפיל ושום אדם אחר שדומה להן או מזכיר אותן. יחידות במינן. בדרך-כלל זה יקרה לתקופה קצרה וקצובה. מעין בונוס שבו זכינו, אולי על משהו טוב שעשינו פעם מבלי לשים לב. אלה האנשים שבדומה לקליע, בן-רגע ייכנסו אל חיינו ובן-רגע ייצאו. ואנחנו כבר לא נהיה אותו דבר.

עוגיית מדלן:

כל פעם שאני מקשיב לאלבום הזה אני זוכר את מה שכתוב כאן.

תגובות

  • The Noise Made By People

    אלבום פשוט יפהפה. אם היה לספר "אליס בארץ הפלאות" פסקול, זה האלבום הזה. שילוב מושלם בין דרים פופ, אלקטרוניקה, ג'אז והמון פסיכדליה. ממליץ בחום גם האלבומים האחרים שלהם: Tender Buttons ו - Future Crayon. מוזיקה פשוט מדהימה. תצויין לשבח עדי מור שמשמיעה בדרך כלל שירים שלהם בתוכניתה "מורפיום".

    YK, 17-06-2007 01:29