אלבומים

Tegan and Sara - So Jealous - 2004

שרין לוי כנראה ממש מעריצה את הקטע של זמרות ששרות ביחד, כמו טיגן אנד שרה וקרן או אנד דה קידס, אז היא הקימה לעצמה להקה דמיונית - שרהג'ונס אנד דה סיסטרס. רק שמישהו יגלה לה שהיא בת יחידה

מאת שרין לוי. 24-05-2010
Tegan and Sara - So Jealous - 2004

אני אוהבת את טיגן ושרה. אני כל כך אוהבת אותן ששקלתי לטוס לטור של הלהקה ולעקוב אחרי הוואן שלהם מהופעה להופעה, ברצינות. אני כל כך אוהבת אותן שלמעלה מחודשיים ששת האלבומים שלהן נלעסים אצלי טוב-טוב במערכת, באייפוד, בלייב ביו טיוב, באוטו (לו היה לי), על האופניים (או-הו יש לי), כשבאים אלי חברים (כפייה חברתית), כשבאים לאח שלי חברים (ההסלמה). אני אוהבת אותן כל כך מפני שהאחיות הקנדיות מסמלות בשבילי, בשתי מילים: מרחבים פתוחים. במילה אחת: חופש. בג'יבריש: גירל-פאוור מיוזיק אינ א גירלז נייט אאוט.

So Jealous הוא אלבומן הרביעי והן היו כולה בנות 24 כשיצא לעולם. הרופאים המיילדים של האלבום הם המפיקים דיוויד קארסוול, ג'ון קולינס והאוורד רדקופ מדה ניו פורנוגרפרס, עם סיוע פעיל שלהן בעצמן. האזנה לפורמולת הפופ-פאנק-פולק המנצחת הזו תזכה את המאזין במנה הגונה של כיף טהור וויטליות אדג'ית. המאזין מקבל בתמורה מלודיות מכופלות, קצביות וקלות לתפיסה, שטעונות בכמויות עצומות של רגישות משתלחת. הן סאונד הגיטרות הנקי והן קולותיהן הילדותיים המשתעשעים עם מילים ישירות, מגוללים את אותה רגישות בלתי מדידה של התאומות הזהות. במאמר מוסגר: מתערבים על צדק עם מי מבין הקוראים שיצליח להבחין בין השתיים.

  

photobucket

טיגן ושרה מתעסקות בעיקר בנושאים שבינו לבינה, או במקרה שלהן, בינה לבינה. הן כותבות ושרות על עניינים שעל הלב. יש שמועה הגורסת שבלייבל שלהן, Neil Young Vapor Records דרשו מהן לשיר על דברים נוספים מלבד על אהבה. היי, דונט בי אינ בי אינדי. Take Me Anywhere הוא הקטע הראשון שתפס את אוזניי בתוך שנייה אחת, באלה המילים: "I'm full of love and longing / Take me by the hand and tell me /You would take me anywhere". ההתמסרות הטוטאלית שלהן מובעת לא רק טקסטואלית, היא מתבטאת בצורה מושלמת גם בלחנים, בעיבודים ובשירה האפית שפוצעת את הלב.

Where Does The Good Go הפך לתקופה לדיבוק ששר מגרוני, ואת Downtown החלטתי לקעקע על איבר זיכרון השירים הכי יפים. Walking With Gost צ'ופר בקאבר על ידי הווייט סטרייפס ושוחרר באי.פי של האחים הנושא את שם הקאבר. ב- So Jealous, שיר הנושא, הן צורחות לשמים "I want the ocean right now" ואני מניאקית אם מישהו שם למעלה לא שומע אותן וממהר להעניק להן את מבוקשן.

מכל הלב, תשיגו לעצמכם לא רק את האלבום הנכתב לעיל ואת האלבום האחרון שלהן שסוקר במדור זה. תשיגו לכם את כל הדיסקוגרפיה של טיגן ושרה, מארז של שישה אלבומים שיעניק לכם מסאז' רקמות עמוק לאוזניים, לרגשות ולדמיון. מארז שינער לכם את הצורה כמו שרק מוזיקה יכולה לעשות. מה, לא ככה?

תמונה מהפליקר של mobu26

תגובות

 • עשית חשק לשמוע

  יבדק גם יבדק.

  אופיר ב, 24-05-2010 19:04

 • שה-רה, כתבת מאוד יפה

  לעילא ולעילא

  דו-G, 24-05-2010 20:42

 • אומנם זה לא הסגנון שלי בכלל

  אבל הכתבה גדולה!

  אסף לוץ, 27-05-2010 13:56