אלבומים

Atmosphere – Strictly Leakage – 2007

שהעולם מצחיק אז רוקדים!

מאת אסף אלמוג. 16-05-2010
Atmosphere – Strictly Leakage – 2007

Atmosphere הוא הרכב ממניסוטה, שבראשו עומדים הסולן והכותב SLUG והמפיק ANT. יחד עם יצרו את האינדי ראפ הראשון, שבאמת הצליח לתפוס אותי ואולי החשיפה הראשונה שלי לעולם של היפ-הופ אלטרנטיבי.

לאחר שהוציאו ארבעה אלבומים (מומלצים בחום אחד-אחד!) בהם SLUG עוסק בנושאים די מדכאים כמו חווית הגדילה בעיר, התרבות האורבנית, סיפורי אהבה כושלים, חולשות סצינת ההפי-הופ וחולשות המין האנושי בכלל (אמנם מדכאים, אך עם זאת יושבים בצורה מושלת על ביטים של היפ הופ מקורי ונדיר מבית היוצר של המפיק הגאוני ANT), מגיע אלבומם החמישי של ההרכב, שהוצע באתרם חינם אין כסף (!) ומוכיח שההרכב יודע לחגוג.

  

Strictly Leakage, אלבום המסיבה שלהם מורכב בעיקרו מביטים קלאסיים של ANT ומביטים ישנים וטובים של G-funk, אך הפעם עם טוויסט. נושאים כמו איך להתחיל עם בחורות ומה זה להיות ראפר מפורסם, שבדרך כלל לא מושכים את תשומת ליבי מוגשים כאן בשנינות וציניות מרעננ, דרך המשקפיים הייחודיות של SLUG. כל זאת מתובלן בביטים נקיים ואווירה פאנקית קלילה ומצחיקה, שאין מצב להישאר בה אדיש. אלבום זה הוא אחת מיצירותיו הטובות ביותר של ANT הדואג להקפיץ ולפרגן ל- G-funk שצריך.

  

האלבום אומנם אינו נחשב לפריצת דרך אומנותית של ההרכב ובוודאי שלא תוכנן כאחד כזה. זהו אלבום שההרכב עשה בשביל הכיף שלו, כמו ג'מג'ום אולטימטיבי הממחיש את הדינמיקה והחיבור המושלם בין החבר'ה האלה. התוצאה היא אלבום גרובי, שמתאים בכל סיטואציה מרוממת רוח ומקפיד שתנענעו את הראש עם חיוך מכייף.

תגובות

 • יההההההההההה

  דירי, 16-05-2010 22:10

 • פאק יההההההה

  אסף, 17-05-2010 02:23

 • אחלה המלצה שנץ

  לוי שחרורים, 17-05-2010 02:58

 • אחלה המלצה לאלבום גדול שהוא בכלל לא אלבום

  אלפנט, 17-05-2010 18:49