אלבומים

Foals - Total life Forever - 2010

לפעמים להקה בריטית מרגישה שהיא חייבת לנסוע לאולפן סוונסקה גרמופון בשוודיה, לקבל השראה אירופאית פסטורלית ולהקליט אלבום, לפעמים זה גם יוצא בן זונה

מאת שירן מוסטובוי. 10-05-2010
Foals - Total life Forever - 2010

 מקסימום, נחייה לנצח

לפעמים מחשבות מתגנבות מאחורי מחשבות, מפחידות אותן לגמרי ועושות להן Boo. מחשבות זוועתיות שלא נוצרות לריק. מחשבות בלתי רצוניות המשאירות אותך המום מעצמך. מחשבות, שלפעמים היינו מעדיפים לא לשמוע, לא להתחשב בהן ולפעמים באמצעות עזרים קוליים, זה אף אפשרי. מצאתי את אלבומם האחרון של Foals  כנוגדן  (Antidotes, שם אלבום הבכורה מ-2008).

אלבום זה שונה מאוד מאלבומם הקודם, הם התבגרו - נרגעו. הם עכשיו מהורהרים אחרי נסיקה מהירה בשמי המוסיקה עם הלהיט Cassius מהאלבום הקודם. נדמה כי באלבום זה אין ממש סינגל מטריאל או איזה שלאגר במלוא מובן המילה, אך זה ממש לא אומר שהוא טוב או אטרקטיבי פחות. להיפך, בעיני זה מעיד על עומק מסוים וחוסר התחשבות בתכתיבים, אם במודע או לא. נדמה כי את המשקל שהקהל ייתן לאלבום הנוכחי, כצעד נוסף ומשמעותי בקריירה שלהם, נתנו גם חברי הלהקה. הם התייחסו אליו בכובד ראש וברצינות, שלא אפיינה את אלבומם הקודם הדאנסי, הקליל והכיפי, שהופק על ידי דייב סיטק בניגוד להפעם.

אלבום רוקטרוניקה רכה, זו ההגדרה הזהירה ביותר שאוכל לתת לאלבום זה. חלילה לא אינדיטרוניקה, חברי הלהקה סולדים מהביטוי אינדי ולא חושבים שהמוסיקה שלהם נמצאת בקטגוריה הכל כך רחבה הזו. נו שוין. תמצאו כאן מינונים נכונים וכל יכולים של נגיעות גרוב ואייטיז זול וטוב השזורים באופן פדנטי בין השילוש המקודש, שאכן עושה כאן עבודת קודש. הם גם נשמעים כאן כנסייתיים יותר מבדרך כלל ובקטעים מסוימים קולותיהם עמומים ונשמעים כמו זימרה גרגוריאנית מימי הביניים. באמת.

Spanish Sahara הוא ה-שיר מבחינתי. הוא מתחיל לאט ועגמומי ומתפתח ליצירת רוק אלקטרונית מצמררת ומסמרת שיער, הגובלת אף בפוסט רוק. מעדן למוח חפרני המחפש עוד ועוד תזונה ואיתה גם ערכים קלוריים משמעותיים.

This Orient כבר גויס להיות הסינגל הרשמי של Foals והוא אכן הכי קצבי וקליט מבין שירי האלבום. שיר אהבה, אוריינטלי, מערבי ובעיקר יוצא דופן. הסולן שר על ליבה של הבחורה אשר גורם לו להרגיש את תחושת המערביות הזו, "it's your heart That gives me this western feeling". אני לא יודעת מה איתכם, אבל בעיני לא הרבה אהבה גלומה במשפט זה. עם זאת אינני יודעת מה הייתה כוונתו של המשורר. אז כנראה שמוסיקה מקרבת לבבות אם לא מיקומים גיאוגרפיים. אבל היא הכי טובה בלהשתיק את המחשבות, חוץ מהפעמים שהיא מעוררת אותן.  

Foals - Swedish Studio Sessions from Luke Slater on Vimeo.

תגובות

 • מסר חשוב לילדים...

  לא חייבים לסיים את התואר כדי להצליח בחיים...

  Alter-Nate, 10-05-2010 18:52

 • LOL

  Three Out Of Four students Dropouts EveryDay :)

  מוסטו, 11-05-2010 00:52

 • genau!

  לא ידעתי שכבר יצא האלבום הזה, אני רץ להוריד (ואח"כ לקנות...)

  אמתי, 19-05-2010 10:32