אלבומים

Golliwog - Plague Alleigance - 2010

ניר קליין סוף-סוף מצא הרכב אירופאי שעושה פאנק-רוק לעניין ואיתו אולי גם בחורה

מאת ניר קליין. 26-04-2010
 Golliwog - Plague Alleigance - 2010

"גוליווג?" נשמע כמו שם של איזה נבל מספרי הארי פוטר, כבר מתחיל גרוע. אם אהיה כן, זה בערך מה שחשבתי כשחבר המליץ לי על הלהקה בעלת השם המוזר הזה. אבל היי, כבר הרבה זמן שאוזני הפאנק-רוק שלי חשות בצורת עזה, אז אני מוכן לצאת מגדרי ולתת צ'אנס גם ללהקה עם שם מצ'וקמק. כל הכבוד ניר.

אז גם הפעם, למדתי את אותו שיעור בחיים שחוזר על עצמו שוב ושוב: כאשר אתה הכי פחות מצפה למשהו, סביר להניח שבסוף הוא יקרה. כך היה עם גוליווג, הם נחתו עליי בהפתעה עם זריקת אדרנלין ישירות ללב. מעבר לשם הלהקה שהוא קצת טרן-אוף יש בהם הרבה יותר. ללהקה יש סולנית עם קול מעולה, לא מתיפייף ומחוספס ועם זאת עדיין פוגע בכל תו כמו שצריך. אה, היא גם מנגנת באחת משתי הגיטרות הפעילות בלהקה, אדיר או מה?? פאנק רוקרית ששרה ומנגנת באחלה להקת פאנקרוק, נשמע כמו ה-punkrock girl המושלמת. רק בעיה אחת חוסמת את דרכי אליה, גוליווג מתגוררים ופעילים בסלובקיה.

עד עכשיו, באופן יחסי לנקודה ממנה התחלתי, אני נוסק למעלה. אין יותר מדי להקות אירופאיות שעושות פאנקרוק לעניין והחברס' המדוברים הם בהחלט לעניין. השירים כולם באנגלית ולמרות המבטא האירופאי הבולט, כמעט כל המילים מובנות וקל להתחבר לשירים המדברים על אנטי-קפיטליזם, תעשיית המוזיקה ההרסנית, אמריקניזציה, הופעות מבאסות וכל הנושאים הבוערים לפאנקיסט הממוצע.

האלבום, Plague Allegiance, מביא עמו 16 שירים מעולים ששומרים על רמת אנרגיה גבוהה לאורך כל הדרך ולכן ההאזנה קלה ואפילו ממולצת לקרוז רצחני בעיר על אופניים או אפילו ריצה באדרנלין גבוה. נמאס לכם מהפאנק רוק האמריקאי ומרגישים שאתם צריכים רענון רציני? גוליווג! עבד בשבילי.

תגובות

 • עובד גם בשבילי

  שיחקת אותה עם ההמלצה. תודה

  שרהג'ונס, 27-04-2010 00:20

 • 0545485285

  " "גוליווג" הוא שם של בובה שחורה ששמשה/משמשת משחק לילדים לבנים ממוצא אנגלוסקסי. ברבות הימים כמובן ש"גוליווג" ואחר כך "ווג" הפך לשם גנאי לשחורים בעיקר בבריטניה... .

  דני , 28-04-2010 17:18

 • "גוליווג" - שם של בובה שחורה

  "גוליווג" הוא שם של בובה שחורה ששחקו בה ילדים לבנים ממוצא אנגלו סקסי. בהמשך כמובן הפך "גוליווג" ואח"כ "ווג" לשם גנאי לשחורים בעיקר בבריטניה... .

  דני בלומברג, 28-04-2010 17:21