אלבומים

Pink Floyd - Animals - 1977

אלבום עם אמירה חברתית נוקבת. פועלי כל העולם- שימו אוזניות!

מאת סער גמזו. 16-09-2009

תגיות: pink floyd, חברתי, Animals, 1977, רוק פסיכודלי

Pink Floyd - Animals-1977

תיאור נוקב ומצמרר של חיי המעמדות והפער הבלתי נסבל ביניהם. הכל עטוף בענן מוזיקלי פסיכדלי ומרגש. אולי דווקא בימים אלה שהדארוויניזם הכלכלי לגיטימי מתמיד האלבום הזה מקבל משמעות נבואית. ואולי ככה אומרים באנגלית ואהבת לרעך כמוך.

מתוך הפרברים הקודרים והאפורים של אנגליה ומהמעמקים של מעמד הביניים צומחת פינק פלויד. אחרי המלודיות של Wish you were here מגיע האלבום הזה שמשנה את היחס והגישה כלפי הלהקה. האווירה הקודרת והעגמומית עולה לא רק מהטקסטים המחאתיים אלא גם מהנגינה ובעיקר מצידם של גילמור ורייט. בולט באופן ברור המגע השולט של ווטרס על היצירה כולה והמורכבות של הדרך בה הוא בוחר להביע את הרעיון המרכזי של האלבום הופכת למרכז העניין בו לאחר כמה האזנות.
האלבום נפתח בפגישה עם החזירים שהם אנשי התאגידים והפוליטיקאים ששולטים בכל. אחריהם מתגולל סיפורם של הכלבים. אלו אותם חולי כסף ומנהלי דרג הביניים שבעצם משמשים כעושי דברם של החזירים. אחרונות באלבום מגיעות הכבשים. אלה בעצם רובנו, פועלים, אנשי הצווארון הלבן והכחול ואנשי המעמדות הנמוכים שהולכים עם הזרם ולעיתים רחוקות מראים אומץ לנסות וליצור שינוי.

פועלי כל העולם - שימו אוזניות, תישענו אחורה ותנו לחיות להשתולל לכם בראש.

תגובות

  • אתה לא מתכוון

    פועל על האומות? :) בכל אופן, אלבום מצויין וחובה לכל פינק פלוידיסט מתחיל ומתקדם

    דניאל, 31-10-2008 07:46

  • אחד החשובים!

    כמי שהקשיבה לאלבום הזה בגיל 15 over and over again ולא ממש הבנתי את המשמעות שלו הוא בהחלט מעביר מסר גם ללא הבנת הטקסטים, זה באמת מדהים. אחד האלבומים החזקים ביותר, המצמררים, החשובים! ככל שאנחנו מתקדמים על ציר הזמן הוא הופך יותר ויותר אקטואלי לצערי. אבל יש לי אמונה חזקה שבסוף השינוי יגיע.

    קרן, 26-03-2011 11:49