אלבומים

Maimónides - Eduardo Paniagua & jorge rozenblum - 2006

אדוארדו, חורחה ועוד איזה בחור חביב ממרוקו - הביאו לניר אביבי את שירתו של הרמב"ם

מאת ניר אביבי. 25-04-2010
Maimónides -  Eduardo Paniagua & jorge rozenblum - 2006

את האלבום מצאתי במקרה תוך כדי שיטוט בבלוג של בחור חביב ממרוקו שיש לו מוסיקת עולם משובחת ובעיקר של אמנים שונים ממדינות ערב.

אדוארדו, החתום על האלבום הזה, ידוע בנבירה אין סופית בתרבות הספרדית ובשורשיה, ואין זה האלבום היחידי שלו שעוסק במוסיקה ספרדית עתיקה. חורחה רוזנלבום, מספק באלבום את שירת הטקסטים והפיותים היהודיים העתיקים. האלבום משלב נגינה אנדלוסית ספרדית עתיקה המושפעת מהמוסיקה הערבית ומהכיבוש המוסלמי ששרר בספרד באותה תקופה (בסביבות ה-1000 לספירה והילך) וכן טקסטים של הרמב"ם בכבודו ובעצמו שנולד בספרד גם כן באותה התקופה, והיה לפילוסוף רב מעלה בזמנו ועד היום.

  

באלבום ישנה כמיהה לישן ומשהו קסום מאוד מתחולל בו, כמו כן נוצר בו שילוב מרתק בין מנגינות ערביות יפהפיות לבין טקסטים רוחניים ומובנים בשפה עברית קדומה ושל אדם רם מעלה ולאחד החכמים הגדולים שהיו בעולם.

מצחיק שדווקא אלבום כל כך מיוחד ונדיר נמצא בתיקיית המוסיקה של בחור ערבי ממרוקו, ויכול להיות שאין זה בכלל מצחיק מכיוון שמה לפוליטיקה ולמוסיקה?! אני ממליץ על האלבום בחום למי שחובב מנגינות מהעולם העתיק וכן רוצה להאזין למשהו שונה, מגוון ומיוחד מאוד.

תגובות