אלבומים

Beyong the Embrace - Insect Song - 2004

דת' מטאל, הבי מטאל, רוק ואלטרנטיב. מי ידע שאפשר להכניס את כולם לבלנדר ויצא מזה משהו טוב

מאת אשי אטלס. 08-08-2010

תגיות: Beyong the Embrace, דת' מטאל, הבי מטאל

Beyong the Embrace - Insect Song - 2004

מכירים את זה שאתם הולכים להופעה כדי לראות להקה מסויימת, אבל בסופו של דבר הופעת החימום נותנת לכם בראש הרבה יותר מההד-ליינרית? בדיוק בצורה הזאת אני נחשפתי בפעם הראשונה ל Beyond the Embrace. הייתי בניו יורק, והחלטתי ללכת להופעה של Amorphis שבדיוק היו בעיר. בזמן שהמתנתי בסבלנות להופעה, עלתה על הבמה להקה די אנונימית והתחילה לנגן. בר מהריף הראשון קלטתי שהולך להיות שם משהו מיוחד, ואחרי שלושה שירים כבר רצתי לדוכן וקניתי את שני האלבומים שהיו להם למכירה - אחד מהם היה Insect Song המעולה.

Insect Song הוא בלי ספק אחד האלבומים הכי עמוסים מבחינה מוזיקלית, שיצא לי לשמוע. אחרי הרבה שנים במטאל, כשכבר חשבתי שהכרתי הכל, והאמת שקצת נמאס לי מסגנונות שחוזרים על עצמם ונשמעים אותו דבר, באו Beyond the Embrace והראו לי שגם בלי להמציא מחדש את הגלגל, על ידי שילוב של אלמנטים מסגנונות שונים אפשר להשיג קצב חדש שיכול לתפוס את האוזן בשניה.

סולואים שנשמעים כאילו שסלאש בכבודו ובעצמו כתב, מקצבים שזזים בין איירון מיידן האלמותיים לדת' מטאל שוודי, וסולן ורסטילי שנשמע מעולה גם בשירה נקיה וגם בשאגות, Insect Song היה האלבום שהחזיר אותי לנעורים בזמן אמיתי, כשעוד הכל היה בשבילי חדש ומלהיב, והביא לי מחדש את האמונה שגם בעולם שכבר עשו בו הכל, עוד אפשר לחדש ולתת בראש.

תגובות