אלבומים

Mike Patton – Mondo Cane - 2010

אלבום שכולו מחוה לפופ איטלקי משנות השישים

מאת אמיר עטר. 28-02-2010

תגיות: רוק, Mike Patton, 2010, פופ איטלקי

Mike Patton – Mondo Cane - 2010


אלבום סולו חדש למייק פאטון הוא לא עניין של מה בכך. סולן פיית' נו מור שהתאחדה לא מכבר ושלל הרכבים אחרים שקצרה היריעה מכדי לפרט, נודע בשל הגיוון המוזיקלי שביצירותיו. הפעם זה נכון מתמיד, Mondo Cane הוא אלבום מחווה לפופ האיטלקי של שנות השישים של המאה הקודמת.

פרויקט זה החל בסדרת מופעים שערך פאטון יחד תזמורת בת 30 נגנים ברחבי אירופה בתחילת 2008. נבחרו מספר קטעים שחלקם אף זכו להכרה בין לאומית בתקופת פסטיבל סאן-רמו ואפשר לשמוע אותם לפעמים בסופי שבוע ב-88 אף.אם. רוב העיבודים נשארו נאמנים למקור, כנראה מתוך ההארכה שיש לפאטון ליצירות הללו, כך שבסופו של דבר אנחנו מקבלים הפעם יצירת פופ מתקתק שיש סיכוי שאפילו ההורים שלכם יכולים לחבב.

 

מי שמכיר קצת את ההיסטוריה מר פאטון יודע אולי שהוא דובר איטלקית שוטפת ואף היה נשוי לאשה איטלקיה לפני מספר שנים. חיבתו לזמר האיטלקי לא היתה סוד מוחלט והוא אף דאג להוציא מחדש בלייבל שבבעלותו (Ipecac) קטעים נדירים של המלחין האיטלקי אֶניוֹ מוֹריקוֹנֵה.

מבחינה מוסיקלית יש באלבום הזה לא מעט קטעים רומנטים ושרמנטים שמזכירים את האלבום שלו עם Kaada ואפילו את Lovage האירוטי למחצה. מי שחשש שמדובר בעוד יצירת אוונגרד קקופונית בסגנון אלבומי הסולו הראשונים שלו, יכול להרגע.

תגובות

  • בהחלט יש דמיון ל-Lovage

    ואיטלית זאת אחת השפות הסקסיות.

    יבגני, 16-04-2010 17:45