אלבומים

V/A – Parvatrip (Parvati records) - 2010

טריפ של פיות שדונים וטרולים שלא יוצא מהראש כבר עשור - עם אוסף חדש

מאת אלינור כרמי. 08-04-2010
V/A – Parvatrip (Parvati records) - 2010

לעולם לא אשכח את האלבום הראשון ששמעתי של Parvati records. זה היה בחנות בברלין שלצערי כיום כבר לא קיימת, שהייתה ממש ליד הבית שלי. כמעט כל יום הייתי מגיעה ושומעת כל דיסק ודיסק בחנות. אחרי כמה זמן אחד המוכרים שכיום יותר מוכר כדי ג'יי איגואנה הביא לי לשמוע את האלבום וקלע בול. השנה אז הייתה 2003 ולאלבום קראו Voices of Madness של הצוות Azax Syndrom & Psychotic Micro.

היום אני מקבלת כאב ראש מטורף ורצון עז לברוח כשאני שומעת את המוזיקה של החבר'ה הישראלים האלה. אבל Parvati היה ונשאר סמל של איכות, ככה זה סקנדינבים, ובמיוחד דנים. כבת של שבדית היה מצופה ממני להתנכר לדנים ולבוז להם כחלק מהשנאה האינסופית ששני הצדדים התחילו בזמן לא ידוע, אבל בסופו של דבר אמא שלי תמיד אמרה שהדבר הכי טוב בעיר ממנה הגיעה, Malmo הוא Copenhagen. לדנים יש חוש הומור ונינוחות שהשבדים יוכלו להשיג רק כשיוציאו את המקל הארוך שנתקע להם בתחת, ואם זה עוד לא קרה, כנראה שזה עוד לא יקרה.

ואם נעזוב את הפסקאות הארוכות והלא מובנות של ההמלצה הזו, ונחזור ל- Parvati אז לפני מספר חודשים הם הוציאו אוסף משובח שקוראים לו Parvatrip. המסע הפסיכדלי הזה נועד לציין עשור של פעילות יערית, של סאונד מיוחד שהם המציאו, של חזון לערבב, לערבל ולשקשק את מוחותיהם של כל מי שרק יוכל לצאת למסע שלא בטוח שממנו יוכל לחזור. כל ניסיון לתאר את הסאונד של פארווטי נועד לכישלון, הרי ברור שלנסות לתאר טראנס אפל, מצחיק, משוגע וביזארי יהיה ניסיון פתטי ומוגבל לנוכח אוצר המילים המוגבל מאד שהשפה מאפשרת לנו, בייחוד השפה העברית. אבל מי ששומע כבר במשך עשור את כל אותם אמנים שיצאו מהעיר Ahrus השנייה בגודלה בדנמרק, וכל ממשיכיהם ברחבי העולם, יידע - זה זה.

את האוסף המדובר בישל ורקח די ג'יי Ilse מהמבורג שבגרמניה, שמוכיח שלמרות שהוא משתייך לאומה של רובוטים שמתמחים בטכנו ומינימאל ישנם גם כמה יוצאי דופן שהצליחו לצאת מהתכנות. את האוסף פותחים דווקא חבר'ה שבדים, אחד ההרכבים האהובים עלי, שבמקרה גם מגיעים מאותה עיר משמימה בשבדיה - Derango, ונותנים את הספתח האידיאלי לחוויה יערית מלאת ערפל וטחב ירוק. בהמשך תוכלו למצוא את רוב הנבחרת הפארווטית Jahbo, Alrun, Morten Wurtz (aka Monno, ex Grapes of Wrath), Drone Bixie,  וכמובן חבר'ה חדשים ופחות דנים כמו Gidra, Greg Farely (Mubali), Gappeq ועוד.

כל אלבום ואוסף של פארווטי פותח צוהר לעולם הקסום של העולם הסקנדינבי המיתולוגי - פיות, שדונים, טרולים, יערות קסומים והכול בעטיפה פסיכדלית ומפמפמת במיוחד.

Skol!

תגובות