אלבומים

Portugal. The Man - American Ghetto - 2010

פורטוגל נקודה דה מן נקודה אלסקה סימן שאלה הצלחה סימן קריאה

מאת רותם דויטשר. 06-04-2010
Portugal. The Man - American Ghetto - 2010

לתהליך שחוזר על עצמו באופן קבוע, בדרך כלל אני קוראת ריטואל. במיוחד כשמדובר בי. יש לי נטייה להדבק לדברים קבועים, רפטטיביים ובטוחים, משהו שאני יכולה להצמד אליו שאני יודעת שלא יאכזב אותי. אבל זה אני, יש רופאים שיקראו לזה OCD. אבל דווקא התהליך הזה שאני מתייחסת אליו תמיד מוביל אותי למקומות חדשים, בכל פעם משהו שונה. אז המילה ריטואל אולי לא בדיוק מתאימה למה שעובר עלי במקרה הזה.

זה מתחיל - אלבום חדש, שם לא מוכר, עטיפה מעניינת. מרכיבה אוזניות ולא יודעת למה לצפות. אבל הציפייה תמיד גדולה. כל פעם אני מקווה שזה יהיה הדבר הבא, שאלו יהיו הכלים, המילים והצלילים שיעטרו את אוזניי לפחות לחודש הקרוב. ואני הולכת להנות מכל נקישה של תוף, מכל בס שיהדהד ואחבר לעצמי אלפי סיפורים סביב אותם תווים. עכשיו זה נשמע כאילו אני גם קצת... רחוקה מהמציאות, נקרא לזה. אבל זה מה שאלבום חדש עושה לי. הוא ממלא לי את כל החללים הריקים, שיכולים להתמלא רק בדרך אחת.

Portugal. (נקודה - קראתי לעצמי בלב) The Men. זה מתחיל טוב, פרקשן עדין, אלמנטים אלקטרונים. בדיוק מה שאני אוהבת. שירה, קול נשי אבל לא מידי, צרוד כזה שלא נשען רק על עצמו. והלחן כל כך מעניין שלא נותן לי לדעת לאן הוא עומד לפנות אבל עדיין מוביל אותי איתו באופן נעים כזה שלא נותן לי ללכת לאיבוד. הרגל כבר זזה בהתאם לקצב והראש מצטרף ומשם הסקרנות כבר גדולה מידי ואני חייבת להתחיל לחקור אודות ההרכב החדש והלא מוכר הזה שהצליח למלא לי את החלל. הצלחה!

אלסקה, אפשר להחשיב אותה כאחת מארצות הקור? משם מגיע ההרכב הזה שעבר לא מעט גלגולים, וגם לא מעט אלבומים. שישה אלבומי סטודיו בארבע שנים. ארבעה חברי להקה נוכחיים (באופן מפתיע כולם גברים, אז כנראה שהקול הנשי שחשבתי ששמעתי הוא פשוט גברי מעודן) וארבעה חברי להקה קודמים. ועוד פרט קטן: ג'ון בולדווין גולי, קולות וגיטרה, שגר באלסקה כל חייו, גר שנה בבקתה ביער מנותק מסיוויליציה. פרטים קטנים, בדרך כלל לא כל כך חשובים, ממלאים לי את הבין לבין, מאיירים לי את הסיפורים שנרקמים בכל האזנה לאלבום.

תגובות

 • אחלה ביקורת...

  להקה חביבה נורא, שפשוט כיף לשמוע אותם ששמחים. ליתר דיוק יש ללהקה 5 אלבומים ועוד אלבום אחד The Majestic Majesty שבו נמצאים כל השירים של האלבום הקודם (והמועדף עליי - The Satanic Satanist) רק בגרסא האקוסטית שלהם. ואני חייב לציין ששמה של הלהקה הוא השם הכי מגניב ששמעתי...

  Alter-Nate, 06-04-2010 17:23

 • תודה נקודה

  בהחלט שם מגניב ללהקה :)

  דויטשר, 06-04-2010 17:50

 • אז זאת הבעיה שלך...

  :) אחלה המלצה, אחלה אלבום

  הררי, 07-04-2010 15:23

 • בין יתר שאר הבעיות :)

  דויטשר, 07-04-2010 20:20

 • אני נוגעת במומלצים שלך

  ואוהבת

  שרהג'ונס, 09-04-2010 03:38