אלבומים

She & Him – Volume 2 – 2010

ההיא מהסרט הזה וההוא מהדיסק ההוא

מאת עדי הררי. 02-04-2010
She & Him – Volume 2 – 2010

אני שונאת את זואי דשנאל. בהתחלה הייתי בטוחה שזאת בעיה של השלכה. תפקידה כסאמר ב-500 ימים עם סאמר השאיר בי כאלה צלקות, ששבועיים אחרי שנגמר הסרט עוד לא הפסקתי להיעלב בשביל הבחור. אך ככל שהזמן עובר, אותה פרידה נראית לי רחוקה יותר ויותר והרגשות מתחילים להעלם, ואז אני מבינה שזאת לא השלכה, זה כנראה הפוני המרגיז שלה.

אבל שנאה זה דבר מאוד סובייקטיבי וכנראה שהיא בחורה מוכשרת ונחמדה, או לפחות מ. וורד חושב ככה. שמאחוריו חמישה אלבומי פולק מעולים ומאחוריה הרבה שירים למגירה, הוציא הצמד בשנת 2007 אלבום משותף, שרוח שנות ה-50 שורה עליו באלגנטיות מתוקה. והנה מתברר שמשהו עבד שם מצויין, כי ממש עכשיו יצא להם אלבום שני משותף.

                                          האלבום משופשף טיפה יותר, טקסטים קצת יותר אחידים (בוגרים? נו טוב לא) והאווירה הבייביבומרית נשמרת. כינורות, קלידים, שירה גבוהה, המון ריוור, קולות רקע מקהלתיים ופוני אחד מרגיז. האלבום מפליא במתיקותו, מסיע את הדמיון במוסטנג ישנה ישר ל"פּרוֹם" אמריקאי בשנות ה-50, עמוס בשמלות צהובות מנופחות וסרטים גדולים על השיער.

לדעתי דשנאל עשתה את הבחירה הנכונה. עם מודעות לעצמה ולתדמיתה הנקייה, היא השכילה לחבר סגנון מוזיקלי שמעביר למאזין את התמונה מלאה. מראה של בת שכנים תמימה, עם קול מקסים ששורה בנעימות על צלילים נוסטלגיים. ביחד, היא ו-וורד מצליחים להעביר שעה עדינה ונעימה, טבולה בצבעי שעות ערביים. אך עם אווירה כזו שמרנית מתוקה, השאלה העולה היא מה הם מתכוונים לעשות באלבום הבא.

 זה הסינגל הראשון מהאלבום. לא מאמינה שהיא באמת רוקדת פה.

תגובות

  • כל מילה בסלע

    לשרוף את כל הכוסיות עם הפוני המעצבן~! :)

    דויטשר, 02-04-2010 16:51

  • נשמע מתקתק

    דרך אגב היא מרגיזה בגלל הקול המרגיז שלה (בסרטים)

    הרלב, 02-04-2010 20:45