אלבומים

Back to mine - Talvin Singh (DMC Publishing) - 2001

טעימה מסדרת המיקסטייפים המושלמים לשעות בין ערביים

מאת גיל חסון. 29-03-2010
Back to mine - Talvin Singh (DMC Publishing) - 2001

את סדרת Back to mine הכרתי דרך חבר כשביקשתי ממנו למצוא בשבילי מוזיקת צ'יל אאוט ואמביאנט, רחוק ככל האפשר ממה שהכרתי. הצמא למשהו שונה לגמרי, הביא אותו לפשפש בזיכרונו עמוק מספיק כדי לשלוף את האלבום המופלא הזה.

הרעיון העומד מאחורי סדרת Back to mine שראתה בכורה בשנת 1999, הוא לתת כל פעם ליוצר אחר את האפשרות להרכיב פלייליסט פרי מוחו, לשעות הרגועות שבין ערביים. כלומר- צ'ילאאוט, אמביאנט, מוזיקת עולם ועוד. חשוב לציין שאין זוהי במה ליצירותיו של אותו אמן- ההפך הוא הנכון. Back to mine הוא המקום בו האמן המרכיב את הפלייליסט מפרגן למי שעושה לו את זה. בכך הוא בעצם חושף אותנו, אוהבי המוזיקה, למקור ההשפעה שיש לאמנים שונים עליו.  

טאלוין סינגה (מבטאים כמו sing) הוא מלחין ומפיק מוזיקלי בריטי, ממוצא הודי, שפועל מתחילת שנות ה-90 בז'אנרים שונים של אלקטרוניקה. קשה למקם אותו בנישה מסוימת, אחרי מעורבות בכ"כ הרבה פרויקטים וסוגי ז'אנר שונים. בין השאר הוא עבד עם מדונה, ביורק, מאסיב אטאק וזהו רק קורטוב מרשימה ארוכה של שיתופי פעולה. האלבום שהרכיב סינגה עבור Back to mine קולע להגדרה של מוזיקה רגועה, מלטפת ובעיקר מתאימה לשעות שאחרי הקרחנה הלילית. זה מתחיל עם Weather Storm של קרייג ארמסטרונג, איתו הוא כאילו מצהיר: "הנה זה מתחיל, וזה הולך להיות עוצמתי, אז כדאי שפשוט תישענו אחורה ותתמסרו בלי תנאים...". ההמשך לא פחות מרשים, עם שמות שכלל לא הכרתי לפני השמיעה הראשונית, כגון U. Srinivas & Michael Brook, Dreadzone , Trilok Gurtu, Ali Farka Touré ועוד טובים אחרים. עוד סיבה מצוינת לשים את היד על האלבום הספציפי הזה ובכלל שאר האלבומים בסדרה, היא העובדה שאין סיכוי שתכירו כל כך הרבה אמנים חדשים בבת אחת בשום פרויקט אחר, אני חותם על זה עכשיו.   

אני חושב שזה יהיה קצת מתנשא ובטוח פלצני, להתחיל לכתוב על כל טרק בנפרד ולפרט מה בדיוק אהבתי וכל השמאטע הזה, אז הכי טוב שתכניסו למערכת ותלחצו על פליי. מבטיח שתיסחפו וכשהכול ייגמר, תשאלו את עצמכם: "מה בדיוק קרה?"

  

 האזנה מהנה!

תגובות

  • יש איזו סנדביצ'ייה בעיר...

    ...שם שומעים מדי פעם את המיקסטייפ הזה, אבל הסנדביצ'ים לא משהו...

    דקסטר בוכניק, 31-03-2010 12:31