אלבומים

Live Ragga Pumpkin - Funset - 2005

Fun אחד גדול בתנועות אגן מעגליות

מאת ליטל פז. 01-09-2009

תגיות: ישראלי, רגאיי, קולות נשיים, Funset, 2005, Live Ragga Pumpkin

Live Ragga Pumpkin - Funset - 2005

מעטים האלבומים שרצף השירים בהם מצליח להזיז אותי מבלי שאדלג על כמה בדרך, או מבלי שאעבור בתסכול לאוסף שהכנתי מראש. עם האלבום Live Ragga Pumpkin של Funset זה פשוט לא קורה לי. את האלבום הכרתי אחרי שכבר נחשפתי לקרולינה בוורסיות שונות. ראשית עם סוליקו, הבנות נחמה ולאחרונה גם באלבום הסולו שלה. כמו אוהבי מוסיקה רבים, גם אני נוטה להיחשף למשהו חדש ואז להתחיל לפשפש בעברו של היוצר. מה גם שבשנת 2005, בה יצא האלבום, הגרוביות הזו לא זרמה בעורקיי כמו בימים אלו. 

אתאר את זה בצורה הכי כנה: כשאני נכנסת לדירה אחרי יום עמוס ומתיש, בציפייה לקומקום שירתח ותוך כדי שפשוף הכלים המלוכלכים של אתמול, אין דבר טוב יותר מלשים את Live Ragga Pumpkin ברקע ולחוש כיצד הוא מתפשט אט אט במטבח והופך למשב רוח רענן. איך הוא מזרים דם בוורידים, משכיח ממני את כל תלאות היום והופך ב-180 מעלות ערב שקט מתחת לפוך לערב שכולו עינתוזים מול המראה וטלפונים בסגנון "לאן יוצאים היום"קרולינה כתבה והלחינה את כל השירים באלבום. כל מילה שיוצאת מפיה אפופה בכנות שצורחת גם את הכאב החוצה בתנועות אגן מעגליות. כל צליל שזורם החוצה זורק אותי לאיזו מדינה אי שם באפריקה או מרכז אמריקה. אני עוצמת את העיניים ומדמיינת את עצמי מוקפת בילדים שמחים. האלבום הזה עושה לי טוב, וחבל שלא יצאו עוד כמה כאלה מבית היוצר של Funset. השיר הפותח את האלבום, Wake Up, הפעיל בי צמרמורת דומה לזו שחשתי לראשונה במפגשי עם קרולינה בשיר So Far של הבנות נחמה, שגם אותו כתבה והלחינה. השירה האפריקאית הפותחת את השיר ואת האלבום כולו, מחזירה אותנו לשורשים. למקום ממנו הגיע הקצב הטהור הזה שמתפשט בעולם המערבי. קצב וגרוב שנוחל כיום הצלחה עצומה ומזרים כספים רבים לברוני התעשייה.

ההרכב המדהים הזה מצליח להזרים את כל הקרולינה הזאת לתוך מערבולת של רגאיי, גרוב, סול, Fאנק, אפריקה, ג'אמייקה, תל אביב באוגוסט, פסטיבל שנטיפי ביער, חופי סיני, מסיבות לאור ירח וישיבה על מרפסת מעל השדרה עם כוס תה ירוק ונענע... ככה, בכיף שלי.

תגובות

  • יופי של אלבום

    באופן אישי, אני מעדיף אותו על האלבום החדש שלה בעברית.

    יבגני, 12-04-2010 23:43