אלבומים

The Besnard Lakes - The Besnard Lakes are the Roaring Night - 2010

מי ומה לעזאזל הם The Besnard Lakes?

מאת אודי ניב. 23-03-2010
The Besnard Lakes - The Besnard Lakes are the Roaring Night - 2010

Besnard Lakes הוא אזור דייג מרהיב ביופיו בצפון קנדה הנפרש לאורך רצועת חוף ענקית (188 מייל אם רק תרצו לדייק) ובו למעלה ממאתיים וחמישים איים קטנים.

The Besnard Lakes הוא שמה של להקה. את הנסיעה לאורך אותה רצועת חוף מפורסמת, ניתן לדמיין מהאזנה לדיסק החדש שלה, גם מבלי שאי פעם נוכחת במקום. לאלבום הראשון שלהם הם קראו The Besnard Lakes are the Dark Horse. אלבומם החדש והשני במספר, עונה לשם The Basnard Lakes are the Roaring Night. אם כך- מי לעזאזל הם ה- Besnard Lakes ??

מדובר בצמד. צמד חמד יש לומר. בעל ואישה. את מרבית המוזיקה מקליט הצמד בביתם שלב אחר שלב. מוסיפים שכבה אחר שכבה. הם מגיעים אלינו מקנדה יש להם להקת הקלטות/הופעות קבועה שמתארחת גם באלבומים שלהם ומקבלת חופש פעולה בהקלטות האלבומים. המיקסר שרכשו לצורך הקלטות שני האלבומים האחרונים שלהם, הוא המיקסר ששימש את להקת Led Zeppelin בהקלטות אלבומה השישי Physical Graffiti . הם מגדירים עצמם כלהקת רוק-מתקדם-פסיכדלי. אני מוצא במוזיקה שלהם גם לא מעט השפעות שוגייז. במיוחד בגלל ההגשה. הם מעידים על עצמם כאנשים שגדלו על תקליטים ולכן משתדלים שאורך הדיסק שלהם יישאר בטווח הדקות שבין 42-45 דקות. הם רואים בכל שיר שלהם עולם שלם בפני עצמו, אך ממליצים למאזינים שלהם לשמוע את כל הדיסק כיחידה אחת.

היצירה הראשונה באלבום (על שני חלקיה) שבתה אותי כבר בהאזנה ראשונה. הסאונד המוקפד של מסכי הדיסטורשן והפידבקים המהרהרים, השילוב ההרמוני בין הקולות, הכבדות, האופל, המסתוריות, כולם גם יחד גורמים לטבילה הראשונית במימי האגם להפוך לנעימה, שקטה וסוחפת כאחד. שאר היצירות באלבום ממשיכות בדיוק את אותו קו מוזיקלי ואווירתי גם במקומות רחוקים ומנוקדות מבט שונות. מהרכבת האחרונה לשיקגו, דרך מבטו של האלבטרוס (סוג של עוף ים), על פני המים ובעיקר, במעמקים. מרבית הקטעים שלהם ארוכים, והקלימקס, שנבנה לאיטו מבלי שיהיה משעמם לרגע קט, מגיע במלוא עצמתו ומצליח לרגש בכל פעם מחדש.

על פי Jagjaguar, הלייבל המשובח אליו משתייכת הלהקה בשני אלבומיה האחרונים מגדירים את האלבום כך :

"twisting chronicle, or fever dream, of spies, double agents, novelists and aspiring rock gods turned violent. Loyalty, dishonor, love, hatred all seen through the eyes of two spies, fighting in a war that may not be real." אני לא בטוח שכך הבנתי את האלבום בעצמי, למעשה אני לא ממש בטוח למה התכוונו חברי הלייבל כשניסחו את הסיפור האימתני מאחורי האלבום, אבל אין ספק שמדובר באלבום קונספט משובח, סוחף ומרגש.

קליפ לא רשמי שהכין מעריץ יפני לסינגל הראשון מתוך האלבום The Besnard Lakes are the Roaring Night

תגובות

 • קנדים לא פראיירים

  עוד הרכב מעניין. המדינה הזו ממשיכה להפתיע אותי כל פעם מחדש. תודה רבה על ההיכרות.

  גונן, 23-03-2010 20:22

 • אלבום מעולה!

  הזוי ברמות ולא קל לעיכול - אבל לגמרי שווה את ההשקעה וגם העטיפה שלו מטורפת

  הררי, 24-03-2010 10:10

 • ט'נקס

  אודיני, 24-03-2010 22:20

 • maxim toda

  kobi, 26-03-2010 09:16