אלבומים

Shahar Vaknin - Part Of The Circle - 2009

אלבום בכורה משובח מלא געגועים למורשתו של ג'ף באקלי

מאת אורלי יעקובי. 25-03-2010

תמונה משפחתית מעורפלת שפוטושופ עבר עליה מעטרת את האלבום Part of the Circle. זה היה מספיק כדי לפתוח אותה בסקרנות לנוכח השם האנונימי שחתום עליה. אחרי שיר או שניים הסקרנות החליפה את מקומה בהשתאות מוחלטת והאזנה בלופים לאלבום. מיד רצתי לגלות מי עומד מאחורי האלבום, שנדמה שהגיח משום מקום. בלי טפטפף שיר או שניים, הופעות קטנות או הודעות בפורומים. גילוי מהיר גילה שזהו אלבום הבכורה של שחר ועקנין, בעבר סולן להקת Deadwood, שהסתובבה בשטח כמה שנים, הוציאה EP ועברה את המסלול את טפטוף שירים-הופעות-הודעות בפורומים.

וקנין יוצר כבר כמה שנים. הוא נשאב לעולם המוזיקה כשגילה גיטרה אקוסטית מאובקת בבית ובמהלך השירות הצבאי התחיל לפרטט עם שירה באנגלית. ב-2005 יצא לאור כשהקים את להקת Deadwood שלא זכתה להאריך ימים וממש עכשיו יוצא אלבום הבכורה הלא פחות ממעולה שלו Part of the Circle שמלא שירים מצוינים מלאי געגועים למורשתו של ג'ף באקלי. האלבום כולל עשרה קטעים משובחים ואפילו לא פילר אחד לרפואה.

ההשוואה (וההשראה) לג'ף באקלי היא בלתי נמנעת במקרה הזה. לועקנין יש קול חודר, מלא תשוקה והוא ניחן בכשרון כתיבת שירים מעולים שזוכים באלבום להפקה עשירה של רוק עם שילובי אלקטרוניקה במינונים הנכונים. לא דבר שנתקלים בו חדשות לבקרים באלבומים ישראליים, ולגמרי עומד בשורה אחת עם אלבומי אינדי חדשים שיוצאים בעולם. בולטים במיוחד באלבום הקטעים האלקטרוניים Lady Grace ו-The Trial Of X. הקטע הפותח, In My Utopia הוא סימפונייה שפותחת את הלב וגורמת לרצות לפתוח בדילוגי שמחה, סתם ככה, ו-My Summer Ghost נותן תחושה של משחק תופסת משובב. Eulogy, הספד, הוא רצועה יוצאת יוצא דופן באלבום - בלדה קטנה שמבוססת על סיפור אמיתי.

תגובות