אלבומים

שוורצע קינדר (פיתקית)

"וכך כל המיתוסים הגדולים הם שחורים, ואין להעלות על הדעת, מחוץ לאווירה של טבח, של עינויים ושל שפיכות דמים, את כל האגדות הנהדרות המספרות להמונים על ההפרדה הראשונה בין המינים ועל הטבח הראשון של המהויות המופיעים בבריאה" (אנטונן ארטו – התיאטרון והדבר)

מאת גיא דוביוס. 16-09-2007
שוורצע קינדר (פיתקית)

אני רוחץ את עצמי במקלחת אני מסבן את גופי היטב, שחור מתחת לציפורניים אני מוציא, מאחורי האוזניים אני משפשף, את המפשעה אני חופף, ומעביר יד בחריץ.

יום יום אני מקפיד, להעביר את עצמי במים זורמים. יום יום הלכלוך ניגר מגופי, יום יום הוא נאסף מחדש. במועדון נטוש רוחות רעות מנשבות. אימה ופחד נלכדו בין מפלסיו, חשכה גדולה, ומאי שם בוקע קול, הבזק של אור. התקף אפילפסיה מאיים להתרחש ואז העין מתרגלת. זה היה הפעם הראשונה שראיתי את השוורצע, במעין רייב/הופעה, מיקום מושלם להרכב המוזר הזה, יצור כילאים של רוק טכנו וקברט. חמישה, כל אחד טיפוס, אורי ליכטיק מתופף טכנו, עודד ורטש על הבאס ואלעד זאב על הגיטרה - שאריות של ערופי שפתיים, תמר מאנס ונגה שלוו שירה וקולות מגיעות מתאטרון האובואים. אפשר להניח את השוורצע על מדף ההארדקוריזם, לתחום אותם לאיזה שוליים סהרוריים כמו שאוהבים כל כך לעשות פה לכל מי שחורג במעט מהמקובל. זה נוח, זה ליברלי, זה מוציא אותנו יפים ואני יכול להתקלח שוב, יש לי מים זורמים. אבל אם הביקורת הזו יהיה לה איזה חשיבות זה להפגיש את המוזיקה היפה הזו עם מאזין צמא. שיחוש את האהבה. זה סיכון שצריך לקחת כי זו לא אהבת חינם או אהבה מזויפת או אהבת המובן מאליו. לא, זו אהבה שדורשת, זו תשוקה שדורסת, שכורכת עצמה בשלל קולות. זו אהבה אמתית, זו שסופה פירוק המסגרות, זו שסופה בכאב המפלח את הלב ומותיר אותך מדמם לבד במיטה. השוורצע ראויים לכול הסופרלטיבים השמורים במחסני הנשק של כתיבת רוק, אבל אני אחסוך ממכם את הלאות הזו, אבל כן אמליץ, לעמעם את האור להרים את הווליום לנתק מכשירים ולהתמסר למסע הזה שעובר בשוק הכרמל כמו גם בברלין, הוא כאן ועכשיו כמו שהוא שם ואז. הוא מפגש הפארדוקסאלי שמחייה את הנפש בדמה. כי האכזריות הזו איננה באה מסאדיזם אלא היא החצנה של האכזריות הקיומית, של מה שקורה ממילא בכל עבר אך מוסתר ע"י שפה ותרבות. מעבר להרי ההרגלים, לדוחן היומיום, זעקת הסירנה מכה באוזני - "תתפרץ תתחנן, תתפרץ תתחנן".

תגובות

  • שוורצע שולטים!

    כן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    גלע, 18-09-2007 19:03