אלבומים

These United States - Crimes- 2008

איפה אתם הייתם כשהמערב ניצח?

מאת טל מסר. 14-03-2010
These United States - Crimes- 2008

Crimes הוא אלבום עוצמתי שמעיד על כתיבה בוגרת ושנונה של טקסטים שהופכים מצחיקים ורגישים עוד יותר עם כל שיר. האלבום כשמו, עוסק ברובו בפשעים, חטאים ומוסר ולכן בסמליות, השיר West Won שפותח את האלבום, בוחר לעסוק בפשע הראשון בתולדות האנושות ומחבר את סיפור קין והבל לאובדן הסולידריות החברתית בתרבות המערב. אמנם הביקורת החברתית נשמעת היטב אבל יש דברים שמזכירים לנו שלא הכול רקוב בממלכת וושינגטון.

,These United States חמישה חבר'ה שנפגשו בתוך ליבה הפועם של ה - DC, יצאו לפני כמה שנים למסע הופעות בלתי נגמר ברחבי ארצות הברית. בדרך הספיקו לחרוש את היבשת עם אלפי הופעות ולשחרר שלושה אלבומים שהטוב מבניהם הוא Crimes.

 

חברי הלהקה, שלטענתם לא משלמים שכר דירה, ממחזרים תחתונים, ומשוללי ביטוח בריאות, מזכירים לנו מיד מה אנחנו אוהבים באמריקה הישנה והטובה. פיוז'ן של קאנטרי רוק מתוחכם באמריקאית רצוצה זורק אותנו לחלום בהקיץ על מסבאות אפופות עשן בניו אורלינס ולמרחבים הפתוחים שעל גדות המיסיסיפי.

 

 

 

האלבום שובה אותך כבר מהרגע הראשון. קולו של סולן ומנהיג הלהקה, Jesse Elliot, נשבר בגבוהים כמיטב מסורת הקאנטרי ולפרקים מזכיר במעט את קולו של כריס מרטין (כן שוב ההוא מ Coldplay). Honor Amongst Thieves מכניס אותנו לשלב האנרגטי כאשר צלילי הבנג'ו הדקיקים שנשמעים ברקע משווים לעיסוק בנושא נופך שובב ומהנה.  Heaven Can Waitמרגיע את העניינים ומבשר על השלב הנוירוטי והרציני יותר, עד שבאופן מפתיע האלבום מסתיים עם When Your'e Travelling at the Speed of Light במכת אדרנלין שגורמת לך לרצות לבקש הדרן.

 

 Crimesהוא מסוג האלבומים שגורמים לנו להצטער על כך שאנחנו לא יכולים לקחת את הגיטרה, לזרוק אותה לוואן ולהעלם אל הרפתקה מוסיקלית, רווית מפגשים עם טיפוסים מפוקפקים בארץ רחבת ידיים. 

תגובות