אלבומים

Tegan & Sara - Sainthood - 2009

פעם שרין לוי נפלה מהנדנדה בגן וחזרה הביתה עם סימנים כחולים. היום היא אוטוטו כבר בת 30 אבל חוטפת סימנים כחולים מאלבומים

מאת שרין לוי. 16-03-2010
Tegan & Sara - Sainthood - 2009

היכולת לממש כשרון לא תמיד מספיקה למוזיקאי כדי לקבל הכרה. בנוסף, כדאי שיקפיד על שני דברים: 1. לא לבלבל את המוח. 2. לא לדפוק חשבון. המאזין - בדומה לצופה הריאליטי בן ימינו - הוא חטטן לא קטן. אנחנו רוצים לדעת הכל, להתקרב כמה שיותר, לשמוע רגש מדמם בין מילים, את התשוקה מתלקחת מאחורי התווים, שהתופים יותירו בנו סימנים כחולים, שהגיטרות יחתכו לנו את הורידים. מוזיקה יכולה לגרום לנו להרגיש חיים עד כדי כך שאנחנו עוד עלולים להגיע למסקנה הביזארית שהחיים זה לא הכל.

קחו למשל את האלבום השישי של הדואו הקנדי, התאומות לבית קווין, טיגן ושרה. אלבום שהוא כולו או.סי.די אחד לאידיאל הרומנטי. אלבום וורבלי ואנרגטי כמו אדם מאני, אבל כזה שמדבר לעניין. 13 שירי פאוור-פופ-רוק קליטים, סוג של ורסיה נשית ודעתנית של הסטרוקס, שעובדו עד הפינישים הקטנים ביותר בעזרתו של כריס וואלה מדאת' קאב פור קיוטי. וואלה התנחל בסטודיו לא יום ולא יומיים כדי לתבל את כל הפוסט רוק הזה בקורטוב של רית'ם אלקטרוני.

Go steady with me, I know it turns you off when I - I get talking like a teen שרה שרה ב- On Directing . טין או לא טין, טיגן ושרה שועטות על הגל החדש, הן יודעות מה הן רוצות ולא מתביישות לדרוש את זה: Well I know what I want and what I want is right here with you הן מכריזות ב- The Ocean.

The Cure, הקטע החזק באלבום - ששומר על הילוך מהיר לכל אורכו, לא מאט ולא שובר לפניות חדות מדי - כשמו, הוא שיר הצדעה לקיור, עם ריפים התחלתיים כשל Love Song. אז נכון, הבית הראשון יכול לבלבל כי הוא קצת מתחיל  כמו שיר וואנבי, אבל כשמגיע הפזמון הריתמי, אחרי דקה וחצי, החוויה של תחושת השחרור המתפקעת זהה לזו של חייל בחפש"ש.

Northshore, הוא חתיכת פופ-פּאנק מפוצצת בכיף. Alligator מועשר בגרוב כובש. ב- Don't Rush אתה פתאום רוצה ללכת מכות עם מישהו, או פשוט לעשות משהו, רק כדי לפרוק עוד אגרסיות רגשיות. ו- Someday, הקטע שסוגר את האלבום ומשקף במדויק את תסמונת גיל השלושים: עשור שלם התלבטת מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול, אפילו שבתור ילד תמיד ידעת שאתה מיוחד - זו לא חוכמה, כל ילד חושב שהוא מיוחד. והנה, אתה בן 30 ומבין שבסך הכל ספרת הרבה פעמים עד עשר ושום דבר לא קרה. כן, גם בגיל 30. השלושים החדש-חדש מקביל לפעוט שזה עתה למד ללכת ונמצא בדיוק בשלב שבו הוא תופס את הבטחון. טיגן ושרה מבטיחות שיום אחד הן יהיו משהו. אולי די, הן כבר בנות שלושים אוטוטו.

תגובות

 • Give it to me baby

  "רוצה ללכת מכות עם מישהו, או פשוט לעשות משהו, רק כדי לפרוק עוד אגרסיות רגשיות"

  שק אגרוף, 16-03-2010 16:53

 • יש כזה דבר ?

  וורבלי ואנרגטי כמו אדם מאני, אבל כזה שמדבר לעניין, 17-03-2010 09:22

 • סימנים כחולים

  "Give it to me daddy, like my back ain't got no bone"

  She Keeps Bees , 19-03-2010 08:37