אלבומים

Muse - Black Holes and Revelations - 2006

!Pop up the Volume

מאת יואב קורן. 28-02-2009

תגיות: אנגליה, רוק אלקטרוני, הארד רוק, מיוז, גלאם, רדיוהד

Muse - Black Holes and Revelations - 2006


הטריו האנגלי הבועט באלבומו הרביעי מתוך חמישה, הנחשב בעיני רבים לאחד המוצלחים ביותר (מתחרה בכבוד ב - Origin Of Symmetry).  הדיסק יוצא בתזמון מושלם להרכב, לאחר 3 שנות שתיקה מאז הוצאת Absolution ב - 2003, נמצא פתרון מצויין לחובבי האלטרנטיב באשר הם.

זהו לא אלבום שיכול לשמש כרקע בשיחות סלון. כדי להפיק ממנו את המירב דרושות זוג אוזניות איכותיות וכמה שפחות גירויים חיצוניים. הסאונד משובח וגדול, הארפג'ואים והסינתיסייזרים מעמיסים כל פינה שקטה והשירים מגוונים ביותר,  להיטים קליטים כמו Starlight ומהצד השני פרועים וחדים כמו Assassin (כשמו כן הוא). יחודו של ההרכב, המתבטא היטב בדיסק, מגיע תודות לשימוש במעטפת האלטרנטיב תוך כדי עירבוב מאסיבי עם ניצני פופ, כפית גלאם וכמה שיותר מוזיקה קלאסית- ממנה מושפע סולן-גיטריסט ההרכב, מתיו בלאמי. בלאמי הוא זה שמעניק לאלבום את הטאצ' הסופי והמיוחד שלו, בזכות הנגינה המלוכלכת-אך-מעוררת-ההשראה והשירה המנסרת (שגרמה לרבים להשוות אותו, שלא בצדק, לתום יורק). אפילו הטקסטים הבומבסטיים והאפוקליפטים להם נאלצנו להתרגל, לא מצליחים להוריד את ערכה של החבילה הכוללת.

לסיכום, אפשר להפסיק ולהשוות לרדיוהד. כשמתעלמים מרמות המגלומניה הגבוהות והטקסטים המוגזמים-לעיתים, מגלים שיש לנו בידים יצירה מושקעת ומשובחת, העלולה לגרום לנו לכמה שעות קטנות של הנאה.

תגובות