אלבומים

Clark Hutchinson – Retribution - 1970

אלבום מתובל בנגיעות בלוז ורוק, לעיתים רועש ולעיתים נוגע, אך מתמיד בנגינה מוקפדת על ידי אחד הגיטריסטים הטובים

מאת חן הרלב. 11-02-2010
Clark Hutchinson – Retribution - 1970

אני אוהב את כל כלי הנגינה; סקסופון, קלרינט, תופים, פסנתר, ומצידי גם תיפוף על הגרון. אך תמיד הייתה לי חולשה לגיטרה ואם היא חשמלית אז מה טוב. אהבתי הראשונה הייתה נגינתו של ג'וני גרינווד, גיטריסט רדיוהד, ולאחר שנחשפתי לחומרים של שנות ה-60 כמו ג'ימי הנדריקס, ג'ימי פייג ושאר החברים, הוקסמתי עוד יותר מהכלי המדובר. במיוחד אני אוהב כאשר יש בו תבלון של בלוז מהסוג המהיר, העמוק והמתפרע, שדווקא הלבנים היו אלו שהצליחו להטיב בסוג זה של בלוז שמעמיק ל- Core של נשמתך.

 

להקה זו שנוסדה ב-1967 בממלכת אנגליה, יוסדה על בסיס הגיטרה והמנצח עליה מייק האצ'נסון. מוזיקאי שהצליח לשיר על הגיטרה, יכולת השמורה רק למעטים אשר עוצמים את עיניהם בזמן הניגון, תוך כדי עיוותים של הפנים כיאה לגיטריסטים אמיתיים שמנגנים מהלב. האלבום מורכב בעיקר מקטעים ארוכים, כאשר שיא האלבום הינו בשיר Best Suit, שמדגים את המשמעות המוזיקלית של לשיר על הגיטרה. בשיר זה האצ'נסון כל כך עמוק ורגשי בנגינתו עד שנוצרת ההרגשה כי הוא מנגן לך על מיתרי הלב וקורע אותו לחתיכות במסע בן 10 דקות.

שווה לבדוק את כל אלבומי הלהקה מ-Blues הראשון, שפשוטו כמשמעתו, ו-A = MH2 השני, אשר מדגים נגינה אימפרסיוניסטית ומהפנטת שמושפעת מתרבות המזרח ואף זכה להיות במקום ה-8 במצעד ה-LP בשנת 69, מעל האלבום השני של לד זפלין. אך למרות אלבומי הלהקה המצוינים להקה זו מעולם לא הצליחה יתר על המידה ותמיד נשארה במחתרת.

כיום מייק האצ'נסון מתפרנס מהופעות GIG מזדמנות בחורים שיביישו להקות אינדי ישראליות וממתן שיעורי גיטרה, ככה זה שאתה יוצר בסוף שנות ה-60 ולא השגת לך אמרגן ומפיק קפיטליסטים.

תגובות

 • אחלה אלבום!

  לא הכרתי, תודה

  המטוס, 11-02-2010 19:48

 • יופי של המלצה.

  חייב לציין שהשיר האהוב עלי וזה ששמעתי שלהם לראשונה הוא Free to be Stoned האדיר. http://www.youtube.com/watch?v=vDwbL59GLzo

  ברק, 12-02-2010 11:01

 • פשש מטוס וברק....

  מישהו אמר גב אל גב בנושא טיסת ברקים מעל הרים...

  הרלב, 12-02-2010 15:22