אלבומים

Tool - Ænima - 1996

בתור ילדה נכנסתי פעם (בטעות,באמת!) לאזימוט...זוכרים? מועדון כזה,רוק, על פינת אלנבי ומשהו...

מאת אורלי נקלר. 05-11-2007
Tool - Ænima - 1996

בתור מי שהיתה פוקדת מפעם לפעם (פעם ב...באמת!) את הזמן אמיתי/לג'נדרי/שיט כזה - השיר שהתנגן ברקע באותו הרגע שנכנסתי היה מוכר לי מאד. מעבר למוכר, הוא היה כל כך אפל,קודר,מיסטי,מרגש.

הסולן קרע אותי מבפנים-הרגש,העומק,הייסורים, הווקאליות המדהימה.

המתופף,מכונת התופים האנושית הזו, סחף אותי לטראנס שלו

כל מי שרקד לצלילי השיר הזה היה נראה כאילו גם הוא שבוי בכישוף.

זו הפעם הראשונה שהתמסרתי לטול. השיר כמובן היה sober ובגללו רצתי וקניתי את האלבום anema שם נמצא השיר,כך אמר חבר שעבד בזמנו בחנות דיסקים. כמובן שגיליתי בדיעבד שהשיר נמצא על האלבום undertow, מה שלא הפריע לי לסגוד לאנמה מאז ועד היום- לדעתי הדיסק הכי טוב שטול הוציאו אי פעם, ולרכוש את כל שאר הדיסקוגרפיה בעקבותיו.

אגב, חלום הופעת הלייב שעוד לא הגשמתי הוא לראות את טול בהופעה. מישהו מתנדב לבוא? ולקנות לי כרטיס?

תגובות

 • Sziget 2007 - Tool

  אורלי, אני ואישתי הגשמנו חלום, ראינו את TOOL בקיץ האחרון בפסטיבל Sziget בהונגריה, הופעה מדהימה, עשרות אלפי אנשים, אנחנו עומדים בשורה השנייה, רואים לגיטריסט בלבן של העיניים, מיינארד כל ההופעה לא הפנה מבט לקהל, היה מדהים, יש באתר הפסטיבל בקשות לפלייליסט לשנה הבאה, תבחרי את TOOL ואולי תגשימי חלום שנה הבאה

  שינה, 07-11-2007 10:10

 • סחתיין נקלר!!

  אישית האלבום האהוב עלי של הלהקה הוא Lateralus, אך גם Aenima הוא יצירה משוגעת ומשגעת. אגב, ניתן לרכוש DVD עם כל הקליפים שלהם. לבעלי קיבה חזקה בלבד, להרחיק ילדים, נשים בהריון, חולי לב, אפילפסיה, סרטן (מיניו השונים) ואנשים שפויים...

  אסף בן קרת, 13-11-2007 03:16

 • אם לא הייתי מוצא בהמלצות את TOOL הייתי אומר שאתם סתם חבורת אינטלקטואלים

  שחסר להם קצת לב ונשמה. בכל זאת מדובר בהרכב שאיך לעזאזל הצליח לעשות את המוסיקה הכי רוחנית שאני מכיר והעביר את זה דווקא דרך רוק כבד, ולא חליל וסיטאר. זאת הגדולה - לעשות את מה שהכי לא מובן מאליו. ואני מצטרף לקרת ואומר שLATERLUS הוא אכן פסגת היצירה שלהם. אני מקנא במי שעומד להכיר את TOOL. ומי שעוד לא ראה הופעה יקנא בי. ראיתי אותם בפראג אחרי שהוציאו את 10,000 DAYS. חוויה רצינית. אבל מי שמבין בTOOL יודע שצריך לראות אותם בL.A.

  חיים אליהו, 26-08-2008 13:12