אלבומים

Danielson – ships- 2006

דיל מיוחד לקיץ : שייט תענוגות המיועד לאוכלוסייה הדתית והחילונית כאחד. קוד לבוש: מדי אחות. אורח כבוד: סופיאן סטיבנס

מאת נתנאל שרצר. 29-01-2010
Danielson – ships- 2006

לפני שאתחיל, אני רוצה לציין, כי הסיבה שהחלטתי לכתוב על אלבום שיצא לפני כמעט 4 שנים רק עכשיו, זה עקב חווית הצפייה במשפחת דניאלסון המתפקדת בהופעה חיה אינטימית בחדר קטן בניו יורק (מומלץ בחום רב דרך אגב). איזה תענוג זה לראות במציאות את המשפחות המושלמות האלה שרואים רק בסרטים. הייתי חייב לחקור את זה הנושא יותר לעומק והחלטתי להישאר אחרי ההופעה בחדרון בו ניגנו כדי לבדוק אם עיניי רואות נכון וזה לא חיזיון שווא. תהיתי האם אחרי שנשארו לבד אולי המסכות ירדו ויחלו חילופי האשמות, קצת צעקות והריבים יחרחרו. למזלי זה לא קרה. המשפחה עומדת מאחורי כל העקרונות של אהבה וטוב לב שעליהם הם שרים. בכל אופן, אמשיך עכשיו בביקורת.

השנה היא 1995 ודניאל סמית', מייסד להקת Danielson (מקור השם של הלהקה - הבנים של אלוהים), חיפש רעיון לעבודת הגמר שלו באוניבסיטת רטגרס שבניו ג'רזי. לאחר מחשבה ארוכה החליט לחזור למקום בו תמיד היה מאושר - הילדות שלו, ולכן החליט להפיק אלבום (A Prayer for Every Hour) עם בני משפחתו האהובים לו כל כך. הסטודנט השאפתן קיבל כמובן ציון מושלם עבור המקוריות והמאמץ היוצא דופן בו השקיע בפרויקט שכלל את כל אחיו ואחיותיו (אפילו האח הצעיר בן ה-11), והצליח גם לקרב את האחים יותר ממה שהורים יכלו לחלום. משפחת דניאלסון הופיעה מול כל הסטודנטים באוניברסיטה של דניאל למרות פחד הקהל של האחים הקטנים.

כיאה למשפחה מאחודת ומאמינה כמו משפחת דניאלסון, כל חבריה לבשו מדי אחות המסמלים את כוח הריפוי של הנפש. למרות שהיצירות שלהם הן בעלי אופי נוצרי ברור, המשפחה לא קבלה הרבה תשומת לב מהקהילה הנוצרית, אך למזלם הם באו בברית עם קהילת מוזיקת האינדי שקבלו את המשפחה בזרועות פתוחות. בתקופה בה הרבה אמני אינדי משתמשים בכלים מוזיקליים השאובים מעולם הדת לצורך יצירת מוזיקה חילונית, אצל דניאלסון האיפכא מסתברא: הוא יוצר את מזמורי התפילה שלו בכלים הכי חילוניים שיש. השילוב של התחפושות, האחדות המשפחתית והקול הצפצפני הגבוה של דניאל העניקו ללהקה את ההכרה והחשיפה שהיו צריכים.

הלהקה הופיעה ברחבי המדינה כאשר היא מצליחה להדהים את כל הנוכחים באולמות בה הופיעה - "אני עדיין המום ממה שראיתי ואני בלהקת מטאל" היא דוגמה לתגובה טיפוסית אחרי ההופעות של הלהקה. הרבה מהנוכחים לא ידעו איך לעכל את העובדה שהם שומעים שירים על טוב הלב של אלוהים בבר.

מאחר שמדובר במשפחה גדולה, היו לאחים של דניאל מדי פעם מחויבות אחרות (לימודים, גידול ילדים ושאר ירקות), למזלו של דניאל סמית' יש לו את חברו הטוב סופיאן סטיבנס, אשר החליף את חברי הלהקה החסרים. "האח המאומץ" של המשפחה, ניגן בכל כלי אפשרי בהופעות וליווה את הלהקה במשך יותר משנתיים בסיבובי ההופעות. בסרט התיעודי המומלץ ביותר שנעשה על המשפחה: Danielson: Family Movie, אפשר לראות את הקשר ההדוק שלו עם דניאל ושאר חברי המשפחה.

תגובות