אלבומים

Camp Lo – Another Heist - 2009

שוד מתחת לאף

מאת ליאור שיינברגר. 04-03-2010
Camp Lo – Another Heist - 2009

מאת: ליאור שיינברגר ונתי חסיד

תארו לכם צמד ראפרים שמבסס את כל הסטיילינג שלו על סרטי פשע ישראלים דוגמת "מתחת לאף" - איזה מגניב זה היה יכול להיות אה? אז לאמריקאים יש כזה צמד: קאמפ לו, שהשורש שלהם נטוע חזק בסרטי הבלקספלויטיישן משנות ה-70 עם אפרו ענק, מעילי עור, בחורות סקסיות שיודעות להרביץ חזרה ואווירה כללית של Fאנק עצבני.

ב-97 הם הוציאו אלבום מצוין בשם Uptown Saturday Night שזכה ללא מעט שבחים, הרבה בזכות הראפ החלקלק של סאני צ'יבה וגוצ'י סווייד וגם בזכות עבודת ההפקה הנפלאה של סקי (שהפיק שנה לפני כן את הקלאסיקה של ג'יי זי Reasonable Doubt). צריך ללמד בבתי הספר את הכימיה שיש בין צמד הגיבורים הללו, תערובת הכריזמה המתפרצת והקול של צ'יבה יחד עם הפלואו והדיוק של סווייד יוצרת פיצוץ של חומרים. הם מתחלפים אחד עם השני על המיקרופון ותופרים שתי וערב שירים מגניבים שכיף להאזין להם.

שיר הנושא פותח את האלבום בבעיטה עם סיפורי שוד ובקשה אחת ברורה להרים את הידיים למעלה, אבל בהקשר אחר לגמרי ממה שהורגלנו אליו בשירי היפ הופ: סקי חוטא בראפ בבית האחרון ועושה עבודה לא רעה בכלל. ב  - Son Of A... הם מסבירים מהיכן הם באו ולאן הם הולכים בצורה מקורית על גבי גרוב Fאנק אכזרי. וחסיד מוסיף:"כשהכל מסתיים אחרי דקה ו-38 שניות, קצת קשה להבין מאיפה מגיעה הכאפה, אז לחצתי על הריפליי. אני חושב שלזה הם התכוונו כשהקליטו את כל האלבום הזה, שכן הוא קצר יחסית (קצת יותר מ-40 דקות) אך בדיוק לעניין".

Beautiful People הקלאסי כבר מהאזנה הראשונה, הוא השיר שצריך לפמפם בדיוק לפני שנכנסים למסיבה טובה, הפזמון יימרח מיידית חיוך ענק כמו של סאני צ'יבה על פני כל מאזין ויגרום לו לרקוד מצד לצד עם הכוס ביד, באחריות. Good Green הוא דוגמא לאיך עושים כיף כשכל מה שצריך זה ביט מגניב ומקפיץ, ראפ שתפור למידותיו ופזמון מדוקלם שמהנה לחזור עליו.

אם צריך לציין נקודה אחת שלילית כאן היא תהיה העובדה כי הסינגל, Lumdi, שהוציאו בתחילת השנה נעדר מהאלבום הזה וחבל, מדובר במתחיל המסיבות האולטימטיבי.

תגובות

  • איזה אלבום כיפי

    יבגני, 05-03-2010 00:26