אלבומים

Quantic and His Combo Barbaro – Tradition In Transition - 2009

פרק נוסף בקריירה של המולטי טאלנט, הפעם בשילוב כוחות עם כמה ברברים

מאת אופיר בלום. 21-01-2010
Quantic  and His Combo Barbaro – Tradition In Transition -  2009

וויל הולנד מעולם לא היה איש שנשאר במקום יותר מאלבום או שניים. במהלך תשע השנים שבהן הוא מוציא אלבומים תחת שמות ופרויקטים שונים הוא קפץ קדימה, אחורה ולצדדים בין פ'אנק, סול, ג'אז וגרוב לטיני. בן אם הוא עבד לבד, ביחד עם ה - Soul Orchestra או הפיק ועבד עם אמנים אחרים, תמיד הורגש שינוי בין הצעד הראשון לבא אחריו. המקרה שלפנינו איננו שונה.

את הניצנים לפרויקט הנוכחי של קונאטיק היה אפשר לגלות עוד ב2007 כשיליד בריטניה היגר לקולומביה בניסיון להתחבר פעם נוספת למגוון המוזיקלי העשיר שיש לארץ בפרט וליבשת בכלל להציע. שני האלבומים הקודמים שהניב המעבר הזה כבר הוכיחו שמדובר בהחלטה שעשתה רק טוב. Tropidelico, האלבום האחרון שיצא לקואנטיק בשיתוף עם הSoul Orchestra ושיתוף הפעולה עם Flowering Inferno נחשבים אצלי עד היום לאלבומים בה"א הידיעה של קואנטיק. לכן, על אף כי זוהי לכאורה דרך חדשה ליוצר הותיק, לא היו לי חששות מהאלבום. אתה יודע שהקסם יקרה ברגע שהקוסם נכנס לפעולה.

הקסם הפעם הוא הקומבו ברברו (בתרגום חופשי: קבוצת ברברים או אנשים שאינם ילידי אירופה). שרשרת של מוזיקאים נבחרים מהיבשת וסביבתה הכוללת שורה של זמרים שהופכים את האלבום לתענוג ווקאלי ואינסטרומנטלי כאחד. בין אם אלה כלי הנשיפה של לוצ'ו בלאנקו ואנדרי ויאפרה ב - Mas Pan או בשירה המקסימה של נידיה גונגורה ב - Un ,Canto A Mi Tierra שיתופי הפעולה יוצרים חיבור מושלם של גרוב, בלוז, ג'אז משלובים עם לא מעט אלמנטים של סמבה וממבו.

באמצע האלבוo אנחנו מקבלים אולי רמז לצעד הבא של המולטי טאלנט הזה. Albela נשמע כבעל לא מעט השפעות מהמזרח הרחוק (בעיקר בגלל קולה של הסולנית), חצי עולם מהיכן שהוקלט האלבום האחרון. זאת כנראה ההוכחה שהקבוע היחידי בוויל הולנד הוא שדבר אינו קבוע בקואנטיק.

תגובות

  • תודה על ההמלצה

    ממש אהבתי.

    גלעד, 22-01-2010 11:51