אלבומים

Soulico – Exotic On The Speaker – 2009

אלבום שמציב סטנדרט חדש לגרוב הישראלי

מאת יבגני צ'רטקוב. 08-01-2010
Soulico – Exotic On The Speaker – 2009

אלבום הבכורה של סוליקו יצא אמנם בסוף 2009 אך מוזיקלית הוא שייך לגמרי ל-2010. לאחר שנים לא מועטות בעבודה, קולקטיב המפיקים הכולל את סאבו, ווידו, אייל רוב ושימי סוניק לא פחדו לכוון גבוה ולצד חבריהם הישראלים (אקסום, אונילי, אורן ברזילי, תומר יוסף ועוד). מתארחים באלבום גם אמנים בעלי שם עולמי כמו Ghostface Killah מהוו-טאנג קלאן, Rye Rye (בת חסותם הצעירה של M.I.A ודיפלו), הראפרים Lyrics Born, Del The Funky Homosapien ו-Pigeon John וזמר הדאנסהול MC Zulu.

הייחוד של האלבום הוא השילוב בין האמנים המקומיים ללועזיים שנשמע טבעי לגמרי, כמו הסינגל המוביל של האלבום Put Em Up שמחבר בין אקסום לליריקס בורן וכן גם בשיר הפותח והכי טוב של האלבום לדעתי El Nur שמשלב בין בתים באנגלית של גוסטפייס ותומר יוסף לבין בית ופזמון בערבית של הראפר הערבי-ישראלי Saz והזמרת Riham. עוד אחד משיאי האלבום זהו השיר 1000Nights החותם את האלבום בו מתארח רביד כחלני המפליא בשירה בתימנית. כחלני, ששר לאחרונה גם באלבום הרמיקסים המצוין של UBK, הוא ללא ספק אחת ההבטחות היותר גדולות של המוזיקה הישראלית לעשור הקרוב.

ב-Exotic On The Speaker מלהטטים סוליקו וחבריהם באנגלית, עברית, ערבית ותימנית כשהכל מטובל בהפקות ים תיכוניות מנענעות ישבנים. הם מוכיחים שהם לא נופלים מהרבה מפיקי היפ-הופ עולמיים ואף עולים על לא מעט מהם. גרוב מזרחי מעולם לא נשמע טוב יותר.

תגובות

  • הכי

    אפ טו גרוב, יבגני

    שרהג'ונס, 09-01-2010 02:17