אלבומים

Neil Young - Fork in the Road - 2009

ניל יאנג עמד בנקודת המזלג וחשב שרק לשיר זה משהו שלא הולך לשנות את העולם, ולמרות זאת, הצליח להוציא אלבום רוק-פולק משובח

מאת תאיר קסלר. 01-02-2011

תגיות: neil young, 2009, Fork in the Road

Neil Young – Fork in the Road - 2009

נקודת המזלג היא המקום בו רובינו נמצאים רוב הזמן, המקום אשר אנחנו הכי לא רוצים להיות בו. למה כל פעם שאנחנו חושבים שסוף סוף עלינו על השביל הישר שיוביל אותנו אל לאושר, אנחנו שוב מוצאים את עצמינו בפיצול? ואז צריך להתחיל להרהר: איך החיים יראו מעכשיו אם נמשיך בשביל הימני או שהשביל הזה הוא הדרך לאבדון?

ניל יאנג החליט לעמוד על נקודת המזלג ולהתחיל לחשוב. הוא התחיל במחשבות גדולות, קיומיות, כמו התחממות גלובלית וזיהום אויר ולאט לאט צמצם את המחשבות שלו עד שהגיע ללינקולן קונטיננטל שלו, אותה מכונית אהובה שמשרתת אותו כל כך יפה במהלך השנים. ואז הגיעו לראשו שתי הברקות, הראשונה שהגיע הזמן לשינוי בכלי הרכב בעולם. וכך החל יאנג לשפץ את אהובתו המכאנית כדי שתעבוד על אנרגיה חילופית, ותוך כדי למצוא סוגים שונים של אנרגיה חילופית לכלי רכב.

ההברקה השנייה הייתה לכתוב אלבום שמוקדש כולו ללינקולן ולתהליך שהוא והיא עוברים במסעם לנסות לשפר את העולם. כל השירים מדברים על דרכים ונסיעות, הסאונד של הגיטרות  גורם לך להרגיש במוסך והקול של יאנג מחזיר אותך לכבישים הצדדים של ארה"ב, למרות שעוד אף פעם לא ביקרת שם. יאנג מנווט את האלבום דרך רוק מחוספס ומלוכלך, עובר דרך נעימות שקטות ולאורך כל הדרך נוגע בפולק האמריקאי, שכל כך מיוחס לו.

יאנג שר Just singing a song won't change the world, ממרומי גילו ותבונתו הוא מודע לכך שהתרומה שלו לעולם היא קטנה ביותר, אבל עדיין גאה בפועלו. הוא יודע שמדיבורים לא קורה כלום אלא רק מעשים משנים, בסופו של דבר, את הכדור עליו אנו חיים.

תגובות