אלבומים

Troubador – k'naan - 2009

מאהב הערים מוכיח שאפשר לעשות את זה נכון

מאת ליאור שיינברגר. 20-12-2009
Troubador – k'naan - 2009

הנה אלבום שבאמת מצליח לעשות את העבודה, ק'יינאן, שזהו אלבומו הרביעי, הגיע למסקנה שבגיל 31 לא משנה עד כמה אתה מוכשר, תמיד טוב שיש חברים. אז הוא קרא לכמה חבר'ה והתוצאה...רבותיי? תענוג צרוף. עם אירוחים מפתיעים של קירק האמט מ'מטאליקה' (שנותן באלבום הזה סולו גיטרה מעיף במיוחד), מוס דף, צ'אלי טונה (ללא ספק הראפר עם הקול הכי דומיננטי בשכונה, יוצא ג'ורסיק 5 תנצב"ה), אדם לווין (מארון 5), דמיאן מארלי ואחרים, מצליח ק'יינאן להעביר את המסרים שלו בצורה חדה וברורה.

ק'יינאן, שסיפור חייו המורכב מתחיל במוגדישו סומליה, עובר דרך רחובות ניו יורק ומסתיים בקנדה, מצליח ממש כמו טרובדור אמיתי ליצור שיר אהבה גדול ושלם ליצירה המוסיקאלית. בין עם בגעגועים למולדת הישנה בקטע Somalia ובין עם על ידי המחשת המצב הקיים באמריקה העכשוית בקטע America (שללא ספק זוכה בתואר הקטע הטוב באלבום). גם כשהוא שר על הרע והמכוער, כמו בשיר  Minutes Away 15, שמספר על המצב בעבר, כשנאלץ לחיות מנדבות בתקופה לחוצה כלכלית, הוא עדיין מצליח להעביר את המסרים שלו עם חיוך. בכלל, בשנים האחרונות ק'יינאן הוא סוג של כוכב עולה עם פלואו שמאוד מזכיר את מוס דף, הוא שר באנגלית וסומלית וחושף את המאזינים למקצב האפריקאי המשובח. אבל אל תסמכו רק עלינו, גם יוצרים אחרים זיהו את הכישרון ולראייה ניתן להתייחס לעובדה כי הוא מתארח בלא מעט אלבומים שיצאו השנה (כמו קיד קודי, וואלה ואחרים).

לסיכום: מדובר באלבום משובח ש-14 הקטעים בו (16 אם מחשיבים את קטעי הבונוס), מצליחים להעביר את המאזין מסע מוסיקאלי מהנה.

 

תגובות

 • אלבום מצוין

  יבגני, 20-12-2009 16:13

 • מאלבומי ההיפ הופ של השנה

  וכנען- שיפסיק לשחק אותה :)

  פרלה, 20-12-2009 20:19

 • ללא ספק מאלבומי השנה

  אני חייב להודות שדי התעלמתי מק'נאאן עד עכשיו וממש לא ברור לי למה. שמעתי את האלבום ועד עכשיו (כבר עבר חודש) אני לא עוזב אותו.

  אלפנט, 14-01-2010 15:34