אלבומים

Air - Love 2 - 2009

בחזרה אל אייר המקורית, בעברם הראשוני והבתולי

מאת חן עטר. 24-05-2010

תגיות: Air, 2009, Love 2

Air - Love 2 - 2009

האלבום Love 2 הוא אלבומם החמישי של הצמד הצרפתי  Air והפעם הראשונה בה הם הפיקו את האלבום לבדם. הוא נשמע כאילו הצמד הפשיט את עורו והשאיר אותו על רצפת חדר העריכה,- מוזיקה שבוקעת היישר ממעמקי הבטן. האווירה היא בפוקוס Love 2: אוירה שמחה, אופטימית ונעימה אשר משתלטת על המוזיקה תוך שימוש בסאונד אלקטרוני רענן ושמח; חזרה אל Air המקורית, בעברה הראשוני והבתולי. האלבום נגיש לכל המאזינים, כאלו שמכירים את הצמד וכאלו שלא, הוא פשוט נשמע טוב.

האלבום מתחיל בשיר Do The Joy, סאונד מתעתע, אלקטרוני וכבד יחד עם שירה אלקטרונית מלאכותית. הרגשתי שאני שומע את הצמד כאילו זאת הייתה הפעם הראשונה אז שהתאהבתי בהם בחורף 2004. צלילים מוכרים, פתיחה ידועה והרגשה של התחלה כמו שרק הם יודעים לעשות בתחילת כל אלבום. בהמשך הסאונד נהפך ליותר ויותר שמח, נגיעות אלקטרוניות אופייניות יחד עם סמפולים של קולות נעימים יותר. לכל אורך האלבום הסאונד האלקטרוני הנקי והקצבי משולב עם נגיעות של גיטרה, קלידים ושירה עם מבטא צרפתי עדין, מוכר ורומנטי.

האלבום מסתיים בשיר African Velvet, נעימה רגועה ונוגעת לא נוגעת כקטיפה חלקלקה. תחושת סיום אפפה אותי כשהגיע השיר, כאילו ידעתי שזהו, פה זה נגמר ובקרוב אצטרך לקום וללחוץ שוב על ה - Play. לכל אורכו של האלבום הרגשתי כאילו מספרים לי סיפור דרמתי אשר יש לו התחלה וסוף. עובר בין תחנות באמצע, בין אופטימיות לעצב ופרידה, בין פחד ואקשן לרומנטיקה חסרת תקנה.

במהלך השנים הצמד זיגזג והציג קו לא אחיד בין סאונד אלקטרוני ניסיוני, מהפכני ומיוחד לבין סאונד אלקטרוני מדויק, רגוע, נעים ורומנטי. האלבום האחרון Love 2 הפעים אותי והחזיר אותי לפרק האהוב בחיי, חורף 2004 בו התאהבתי לראשונה בצמד.

 אוהב, לא אוהב, אוהב, לא אוהב.... אוהב מאוד.

תגובות

  • דיסק נוראי

    לזכותם שלל אייר ייאמר שסוף שנות התשעים ותחילת העשור הקודם היו השנים הגדולות שלהם, הם עיצבו סאונד אישי ומזוהה במיוחד שלהם בלבד, השפיעו על המון הרכבים אחרים שלרוב לא הצליחו לשחזר את ההצלחה שלהם אך ראוי באותה מידה לציין כי כבר זמן רב מידי הם לא הוציאו שום דבר טוב או משמעותי או רלוונטי. Talkie Walkie עוד היה אלבום טוב, אך מאז הם בירידה מתמדת. האלבום הזה הוא תחתית הבאר של היצירה שלהם, דיסק משעמם ורע ביותר.

    אסף בן קרת, 02-01-2010 19:22

  • מעולה! מאוהבת!

    דיסק נפלא, כתוב מעולה.

    קרנפית, 29-01-2010 00:43