אלבומים

Teenage Bottlerocket - They Came from the Shadows - 2009

אלבום פאנקרוק שעושה אותי גאה: אקורדים מהירים, פריטות עוצמתיות, מלודיות גאוניות וטקסטים מלאי שנאה-אהבה על כלום. היי, אפילו פאט מייק חושב שהם אדירים

מאת ניר קליין. 08-12-2009
Teenage Bottlerocket - They Came from the Shadows -  2009

כאשר להקה מוציאה אלבום שלישי, הישג מוערך לכל הדעות, לרוב מרגישים איזשהו שינוי: אולי זה הקול של הסולן שהתחספס, אולי הליריקה נעשתה עמוקה יותר, אולי הגיטרות רכות יותר ואולי כל הסגנון לקח פניה חדה למחוזות הפ'אנק-פסיכו-גרוב-אקספרמנטלי-פלצני. כל אלה ועוד נחשבים לגיטימיים עבור להקה איכותית שיודעת לנגן מוזיקה משובחת.

ובכן, מזל  Teenage Bottlerocket לא כאלה. את רוב הלהקות האיכותיות אני לא סובל ולכן הייתי המאושר באדם כשנתתי סיבוב לטינאייג' החדש שגרמו לי להרגיש כמו אב גאה: ארבעת הפאנקרוקרים לא שינו ולו פאוורקורד אחד! אותם 4 אקורדים שחוזרים על עצמם, אותן פריטות downstrokes עוצמתיות, אותן מלודיות שירה גאוניות בפשטותן ואותם שירי אהבה-שנאה על כלום בריבוע. לאלבום החדש קודמים שני אלבומי סטודיו עם אותן אנרגיות ואותו קונספט כללי: לקחת את הרעיון של הראמונז, לנגן את כל העסק פי 4 יותר מהר ולהקליט באיכות סאונד טובה יותר. הרי ברור שיש כאן נוסחא מנצחת!

מעבר לצד הטכני, חייבים להעריך את טינאייג' על כמה נקודות אור באלבום הזה: השיר הראשון, Skate or Die, נותן קונטרה רצינית לטרנד הסקייטבורד העכשווי אותו התוותה אווריל לאבין הפלסטיקית. בשיר הרביעייה מזכירה לנו בדיוק מה זה סקייטבורד באמת: הארדקור פאנק, גריינדים בתוך בריכות ריקות וכאוס כללי. שיר נוסף שגורם לכיף בבטן הוא Bigger Than Kiss, פארודיה על סגנון החיים של כוכבי רוק: קוקאין, מין זמין ושגעון גדלות - ההפך הגמור מהטינאייג'רז שלנו.

עוד לא השתכנעתם לתת שמיעה?

אז כדאי שתדעו: פאט מייק, הסולן של Nofx, החתים את Teenage Bottlerocket בחברת התקליטים הנחשבת שלו Fat Wreck Chords, בה יצא האלבום הנ"ל. ואם פאט מייק חושב שמשהו הוא טוב, באמת שכדאי לכם להקשיב.

תגובות

  • טינייג' אינדיד

    אבל נשמע אחלה, ולא עובר את גבול ה"הארד קור" שרובנו מסוגלים לו.

    קרן רובין, 08-12-2009 20:30