אלבומים

Ebony Bones - Bone of My Bones - 2009

היא אפרו-בריטית, היא אפרו-ביטית והיא תרקיד אתכם עד שהגשם יבוא. זהו הסאונד של אבוני בונס

מאת אופיר בלום. 07-12-2009
Ebony Bones - Bone of My Bones - 2009

THIS IS THE SOUND....OF EBONY BONES בקריאת הקרב הזאת, בקול נמוך ומעוות, נפתח אלבום הבכורה של אובני בונס הבריטית. שנים עשר טראקים לאחר מכן - הגוף שלי עדיין תזזיתי והראש שלי עדיין מתעסק בטקסטים.

כאשר מדובר באמנית צבעונית (במובן האופנתי, כמובן) כמו בונס, האלבום שהיא מוציאה צריך לשרת את הרוח החיה שמגיעה בהופעות שלה. לא חסרים אמנים שאצלם ההבדל בין מה שקורה בהופעות למה שקורה באלבום הוא עמוק ומאכזב, אך לא כך עם בונס. האלבום הוא אומנם חסר וויזואליות, אך הוא מפצה על כך בהעברה מדויקת למדי של הצליל הפוסט-פאנק טרופי שלה.

את המילה "שלה" בפסקה האחרונה יש להדגיש מספר פעמים אחרי שמסתכלים על הדרך בה בונס הכניסה את עצמה לעולם המוזיקה. במשך תקופה היא הכניסה באופן אנונימי חומרים שהיא כתבה, הלחינה, הפיקה ונגנה בעצמה על הכלים לעמוד ריק במייספייס, כאשר הסינגל הראשון שיצא לה הוקלט בעזרת כלים כמו בקבוקי בירה וכלי בישול שונים. לא קונבנציונאלי? בהחלט, אבל אל תצפו למשהו אחר ממישהי ששכנעה את ההורים שלה לא להסגיר את גילה בטענה כי "גיל הוא לא רלוונטי".

על אף חוסר הקונבנציונאליות, אפשר בקלות למצוא למה הסאונד של אבוני בונס כן דומה. שמיעה ראשונית של האלבום נתנה לי את התחושה כי יש עוד סאנטיגולד בעולם. לא מעט מהשירים נשמעים כאילו נלקחו מהאלבום הבא של זאת האחרונה ואפשר להגיד בבטחה שבונס דיי הושפעה ממנה. עם זאת, בעוד הצד הליריקליי של סנטי הוא יותר כללי, בונס מתמקדת בעיקר בפוליטי ורק רצועות בודדות מהאלבום הן לא בעלות גוון כזה.

בן החתרניים שברצועות אפשר למצוא את The Story of St. Ockwell שמדבר על הרג הברזילאי ג'ין צ'ארלס דה מנדז על ידי המשטרה אשר חשבה כי הוא טרוריסט. We Now All About You המתאר מציאות אורסון-וולסית של בריטניה. והאהוב עלי אישית - (In G.O.D. We Trust (Gold, Oil and Drugs. כל אחד מהקטעים רווי עוצמה ומקצב עמוס כאילו היה שילוב של המנון יציאה לקרב וריקוד גשם, וזאת לאחר מחשבה כי אני לא יכול למצוא מינוח יותר טוב לתאר את האלבום במשפט אחד. לכן כל מה שנותר לי להגיד הוא שימו אפוד מגן וקסדה על הראש....ואל תשכחו את המטריה, למרות שבן כה וכה תעופו ברוח מהשמיעה הראשונה.

 

תגובות

  • אחלה ביקורת לאחלה אלבום

    ולחשוב שהיא בכלל שיחקה באופרת סבון בריטית קודם . . .

    פרלה, 07-12-2009 19:25

  • אלבום מצוין

    ללא ספק מהטובים של 2009.

    יבגני, 07-12-2009 23:02