אלבומים

Animal Collective - Merriweather Post Pavillion - 2009

האלבום השמיני של אנימל קולקטיב. היה שווה לחכות

מאת אסף בן-קרת. 01-01-2011

תגיות: Animal Collective, 2009, Merriweather Post Pavillion

Animal Collective - Merriweather Post Pavillion - 2009

האלבום השמיני (!!!) של אנימל קולקטיב ממשיך את רצף האלבומים הנגישים והידידותיים למשתמש (באופן יחסי, כמובן) שהם הוציאו בשנים האחרונות. בניגוד לאלבומיהם הראשונים, שלמעשה כמעט ואינם ניתנים להאזנה, הפעם יש שינוי משמעותי מכל השאר - האלבום הזה פשוט מושלם. ההרמוניה שלהם יחדיו מעולם לא נשמעה כה חדה וברורה, המוזיקה מלוטשת ומהודקת עד לפרטיה הקטנים ביותר ויש הרבה מאוד מקום להרפתקאות, אך לא לאלתורים.

 MPP הוא אלבום מלא דמיון ורוח חיים: מלודי, פסיכדלי במידה, כמו גם פולקי, אלקטרוני ורוקיסטי, כל זה והוא עדיין מוזר למדי. העולם של אנימל קולקטיב צבעוני מאוד, שופע רוח נעורים, אופטימי ושמח, יחד עם זאת, הוא מרתק ביותר, מצריך מספר האזנות וריכוז וכל זאת מבלי לאבד במאומה את האמת הפנימית והאומנותית שלהם.

מעט אלבומים מצליחים להישמע עתידניים, כאלו אשר מכתיבים איך מוזיקה צריכה להישמע בשנים הקרובות. עברה כבר כמעט שנה מלאה מאז שיצא, ואף אלבום השנה לא הצליח לנסוק לגבהים כה רמים של גאונות מוזיקלית, חזון או דמיון פרוע ואקלקטי. האלבום בנוי כל כך טוב שכל שיר מוצא את מקומו המדויק והנכון. אנימל קולקטיב מעולם לא היו כה ממוקדי מטרה ומודעים ליכולות הפנטסטיות שלהם. בהחלט אלבום פורץ דרך ואפילו מזדחל בכבוד לרשימת האלבומים הטובים של העשור. היה שווה לחכות.

 

 

האזינו לאלבום המלא:

תגובות

 • מיי גירלז

  בודאות, אחד משירי השנה שלי. קטע מבריק ואופורי. אוברטורה מושלמת לסט במסיבה הכי לוהטת בעיר

  שרהג'ונס, 05-12-2009 02:06

 • אלבום מופת...

  חייב להודות שbrother sport הוא השיר האהוב עליי בדיסק (וגם הרינגטון של הפלאפון שלי כבר כמעט 10 חודשים).. מיי גירלז שיר מעולה גם ללא ספק...שלא יהיו דאגות...

  Alter-Nate, 05-12-2009 02:55

 • אין על אנימל קולקטיב

  בכל פעם שאני מאזינה לאחד מהאלבומים שלהם אני מרגישה כאילו אני מרחפת לי ביער מהאגדות, כאשר שלל קרני שמש צבעוניות מאירות אותו ומחממות אותי ומושכות אותי לאט אליהן (וכל זה בלי טיפה מהחומר האסור).... אחת הלהקות החשובות של העשור.

  אפי, 18-12-2009 16:40