אלבומים

Deerhunter - Rainwater Cassette Exchange - 2009

כבר שנה שלישית ברציפות שאמיר עטר ממליץ לנו על דירהאנטר, מתי הוא כבר יתחיל לשמוע דברים אחרים?

מאת אמיר עטר. 03-12-2009
 Deerhunter - Rainwater Cassette Exchange - 2009

זוהי כבר שנה שלישית ברציפות שאני ממליץ על אלבום של דירהאנטר בסיכומי השנה ולא, עדיין לא נמאס לי מהם. ההרכב הזה נמצא בתקופת מדהימה שהתחילה עם האלבום Cryptograms, נמשכה עם EP מעולה בשם Florescent Grey, אחריו הגיע האלבום הכפול MircrocastleWeird Era Cont. וכעת הגיע ה-EP הזה.

השינוי ההדרגתי שנמשך לאורך הרליסים של ההרכב הוא ניכר וברור. אם ב-2007 הם היו עסוקים בלהמם את המאזין בשלל אפקטים ומסך סמיך של דיסטורשן ודציבלים כעת הם מתמקדים בכתיבת שירים מהוקצעת, מהודקת, קליטה וקלילה. אני מניח שאנשים מסוימים יאמרו שהם איבדו את הקצה והחספוס אך למעשה העניין נובע מהעובדה שהם פשוט עשו את הדברים ההם בצורה כל כך נכונה וקולעת שכל ניסיון ליצרם מחדש נידון לכישלון ידוע מראש.

אז כאמור מדובר ב-EP קצר יחסית, בעל חמישה קטעים. הקטע הפותח, שגם נושא את שם האלבום, מזכיר במקצב נעימות פופ מתקתק משנות החמישים (מהסוג שאפשר לשמוע בפסקול של "בחזרה לעתיד" הראשון) אך לעיבוד נוספו גם גיטרות שמנסרות ברקע עם דיסטורשן עדין.

באווירה דומה ממשיכים גם לקטעים הבאים, כולל השיר Game of Diamonds שמציג דווקא את הצד האקוסטי של אותו פופ מתקתק אך עם טוויסט אפלולי מהפנט עם קולו העצוב של ברדפורד קוקס הסולן.

הקטע המקנח, Circulation, נשמע יותר מתאים דווקא לסאונד הלהקה מתקופת Microcastle מהשנה שעברה. מקצב מהיר יחסית עם התפתחות פסיכדלית שמגובה בהרבה אפקטים ורעשים סביבתיים.

מי יתן וגם בשנה הבאה אזכה לכתוב על עוד אלבום משובח של ההרכב הזה.

 

תגובות

  • או אולי הגיע הזמן

    שאנחנו נשתכנע ונשמע אותם? אחלה המלצה!

    הררי, 03-12-2009 10:45

  • הוא פשוט גאון

    כל ההרכבים שלו ( אטלנטה, אטלס סאונד והנוכחי) אומנות. שכבות על שכבות של סאונדים ממכרים. אחלה אלבום אחלה המלצה

    אודיני, 04-12-2009 05:41