אלבומים

נערות ריינס - נערות ריינס - 2009

נערות ריינס לא רק חזרו להתגורר בסלון של שרין לוי, גם הסולן רועי פרייליך התיישב ושם רגליים על השולחן, עם נעליים

מאת שרין לוי. 27-11-2009
נערות ריינס - נערות ריינס - 2009

לא תמיד אנחנו מבינים מהרגע הראשון שיש לנו משהו טוב בידיים. לפעמים הכי טוב לתת לזמן לשקוע לאיטו ולעשות את שלו. את האמת? לא מיד התאהבתי בנערות ריינס. בהתחלה רק חיבבתי אותם. חשבתי שהם חמודים, איזי גואינג, לא רציניים, קצת מצחיקים. עוד אינדי רוק בעברית שיכול לבוא טוב ברקע בזמן תקלוט בלבונטין. לא מעבר לזה. לא תיארתי לעצמי אז, באותה הופעה - מעולה, יש לציין - לפני כחצי שנה, שאחזור לעשות עוד כמה סיבובים על הדיסק. נערות ריינס לא רק חזרו להתגורר אצלי בסלון, גם הסולן רועי פרייליך התיישב ושם רגליים על השולחן, עם נעליים. למעלה משבוע שהם מתנחלים פה. אבל אין חוקים באהבה ובמוזיקה ואפילו אחרי שבוע כבר אפשר לדעת שזה זה.

וזה זה! ומי צריך יותר מזה: גיטרות רוקנ'רול קומוניקטיביות, תופים (ניר וטשטיין) אנרגטיים שמחזרים אחרי הגיטרות שלהם כמו גברים אמיתיים, ובס (גיא גולדשטיין) שמתיישב ביניהם על תקן השדכן. טקסטים בסיסיים ומשעשעים שמתעסקים בעניינים שבינו לבינה. כמו למשל בשיר "עניין של מה בכך": "מה הוא עושה לך כשכבה הנר / ומה את עושה לו, זה הרבה יותר חמור, זה אסור. כל כך אסור". ויש גם טוויסט בעלילה: קולו הביזארי של פרייליך על גבול דמות מדובבת מסרט אנימציה.

אלבום הבכורה של הריינסים שיצא במרץ האחרון יכניס גם סטלנים לכושר. מה זה אומר? הפלואו, או השטף, בעברית, מכה גלים של שמחה שגוררים אחריהם אדוות של התלהבות. מהרגע שלוחצים פליי ומתחיל ה"דבר האמיתי" ועד הרגע שמסתיים הדיסק עם שיר אהבה יפה יותר מכל מה ששמעתי בזמן האחרון, "יום ראשון".

"אם מישהו צריך להתקשר זו את" מדבר על אחת שמסננת אותו, וב"תני את עצמך" הוא שר לזאת שמעדיפה להתמסר לגברים הלא נכונים ולא לו. ב"עוד הלילה" הוא מקבל חיזוק מהשחקנית חן אשרוב וזמרת הג'אז גלי אלון שאחראיות על קולות הליווי ההרמוניים, כאן ובקטעים נוספים באלבום. וב"יום ראשון", הוא מנחם אותה: "תאמרי שלום לעצב / נסי פחות לחשוב" וממשיך: "אנחנו לא יפים מספיק כדי להיות כל כך טיפשים".

ככה נשמע פּאנק-רוק ישראלי גרסת 2009. אולי אנחנו לא בינלאומיים מספיק כדי להיות כל כך משפיעים, אבל יש לנו את נערות ריינס שנשמעים כמו הדבר האמיתי. איך יודעים שזה זה? פשוט שימו פליי ותנו לפלואו להחליט - הכי הרבה תתלהבו, או לפחות יהיה מי שיתחלק איתכם בשכר-דירה.

תגובות

 • Said oh, girl. Shock me like an electric eel

  מרק אפונה, 25-11-2009 20:52

 • ההתחלה של השיר בקליפ ממש מזכירה...

  את פיאצה ניו-יורק של בל אנד סבסטיאן אבל כאמור השיר ממשיך שונה לגמרי עד לשאר הבתים... כתבה מעולה (:

  Groggy Wine, 27-11-2009 16:33

 • סופ סופ רוקנרול כמו שצריך

  עדי דס, 28-11-2009 22:50