אלבומים

Local Natives - Gorilla Manor - 2009

מאבק מתמשך בין כלי הקשה דומיננטים משרישים לשירה הרמונית שמיימית

מאת רותם דויטשר. 23-11-2009
Local Natives - Gorilla Manor - 2009

אני מאוד אוהבת לקבל אלבום חדש ולהקשיב לו הכי "נקי" שאפשר. הכוונה היא מבלי שאני יודעת אפילו לא חצי דבר על מה שעומד להתנגן באוזניי בעוד כמה רגעים, פשוט לתת למוזיקה לעשות את שלה מבלי ששום דבר יפריע בדרך. כך היה עם ה-Local Natives.

לחצתי Play והדבר הראשון ששטף אותי היה המקצב העוצמתי. תיפוף שלרגעים הקפיץ בקצב כפול ולאחר רגע השתנה לקצב איטי - הוא שסחף אותי איתו במהלך כל האלבום. על גבי המקצב השתלבה לה השירה. פתאום קיבלתי גל של הרמוניות שנשמעו לי כמו לפחות 3 זמרים שונים. כמובן, שלא הייתי שורדת יותר מכמה שירים אם לא הייתי מקבלת מנה איכותית של גיטרה. אבל קיבלתי יותר מזה. קיבלתי אלבום שכולו מאבק בין ההקשה הדומיננטית, שמחברת את המוזיקה למקום יותר ארצי וטבעי לבין השירה ההרמונית וכמעט שמיימית. למרות ששילוב זה יוצר ניגוד, במקרה הזה הן הצטרפו אחת לשניה באופן שאני לא הצלחתי להתנגד לה, כאשר כל אחת לוקחת אותי למקום אחר.

קצת אחרי אמצע של האלבום, באמת הגיעה הפתעה. גרסת כיסוי לשיר Warning Sign של ה-להקה Talking Heads. יומרני לאלבום בכורה, חשבתי לעצמי, ובשלב הזה התמונה כבר התחילה להתבהר, התחלתי להבין מי אלה ה-Local Natives והרשתי לעצמי להתחיל להשלים את כל הפרטים.

במשך שנה, חמישה חברים עברו לגור ביחד באותו בית, מסוגרים ומבודדים. כולם כותבים, כולם מלחינים, כולם מנגנים, (כמעט) כולם שרים, בסוף יצא Gorilla Manor. הסתכלתי על עטיפת האלבום: הקדמית, האחורית, זו שבפנים, בכולם אפשר לראות חמישה דמויות - אך לא ניתן לזהות אותן. בכל התמונות באלבום פני חברי הלהקה מקושטות באילוסטרציה גרפית כזו או אחרת.

עוד האזנה וכבר לא יכולתי להתעלם מהעובדה שיכול להיות שהם נשמעים קצת כמו ה Fleet Foxes (מה שלא רע בכלל) ושאולי הם גם ממש מזכירים את ה Grizzly Bear שלא לדבר על השוואה הבלתי נמענת עם Ra Ra Riot. לרגע הרגשתי שה Local Natives נשמעים כמו הרבה להקות אחרות וקצת חסרי זהות בעצמם. אבל בכל זאת, אני נזכרת באותה האזנה נקייה וראשונה ומבינה שבלי ניתוחים מיותרים, מדובר פשוט במוזיקה טובה שמזיזה לי את כל מה שיכול לזוז בבטן.

האזנה לאלבום המלא

  

תגובות