אלבומים

Biffy Clyro - Only Revolutions - 2009

משחק מקדים ארוך אשר הוביל לאחד האלבומים הטובים של השנה

מאת תאיר קסלר. 15-11-2009
Biffy Clyro - Only Revolutions - 2009

"האלבום הרביעי שלנו הולך להיות ביפי קלאסי. השוני מהאלבומים הקודמים הוא שהביטים הרכים יהיו רכים יותר והביטים הכבדים כבדים יותר" אמרו וקיימו ה - Biffy Clyro.

הלהקה הטובה ביותר שיצאה מסקוטלנד מאז טראוויס, הצליחה להוציא את עצמם מהאפלה שהסתירה אותם במהלך שלושת האלבומים האחרונים. מאז ומתמיד הם ידעו לתת בראש כשצריך ומצד שני, ידעו לכתוב בלדה שקטה, כמעט בלי כלים ולהמיס לבבות רק על ידי קולו של הסולן סימון ניל. למרות זאת, הם נשארו להקת אנדרגראונד ולא הצליחו לפוצץ אולמות.

ביולי 2008 הוציאו ה -Biffy Clyro את הסינגל  Mountains ואיתו חל השינוי. זהו השיר הראשון שלהם שהגיע לטופ 10 בבריטניה וכבר אז הבטיחו שבאלבום הבא שלהם הריפים יהיו הכבדים ביותר שהם אי פעם ניגנו. במהלך השנה הלהקה לא שיחררה אף סינגל נוסף, וכל פעם ששאלו אותם על האלבום הקרוב אמרו שקר כלשהו כדי שיעזבו אותם במנוחה. באותו הזמן הם החליטו לשחק משחק עם המעריצים וכל כמה זמן חשפו באתר הרשמי שלהם אותיות משם האלבום החדש. ביולי 2009 שיחררו את הסינגל השני מהאלבום That Golden Rule , אשר הגיע גם הוא לטופ 10. בשלב הזה הלהקה כבר החלה למלא אולמות ולצבור מעריצים בכל העולם שחיכו בכיליון עיניים לאלבום הרביעי. באוקטובר שוחרר הסינגל The Captain כעוד טיזר קטן ובתחילת נובמבר שיחררו לבסוף את האלבום Only Revolutions.

באלבום עצמו הם מדברים עם אלוהים ומסבירים שלא פחות חשוב לדבר גם עם השטן. טוענים שהם ההר והים, שסודות זה הדבר הכי אמיתי שיש ושקיימים בעולם אנשים שנוצרו מבועות.

שלושת הסינגלים ששוחררו עד כה שימשו רמז לבאות. הניסוח המדויק להגדיר את האלבום הוא "אלבום מלא", אשר גורם לך להרגשת שובע. יש שם הכול ובמינון הנכון, אף שיר לא גורם לך להעביר לטרק הבא. זהו אלבום שכל שיר בו הוא פגיעה במטרה והמנצחים הם הביפי קלירו.

תגובות

  • אבג

    זה האלבום החמישי שלהם אבל מי סופר...

    אבג, 16-11-2009 10:59

  • שאלה

    איפה אני יכול לקנות את הדיסק?

    גיל, 20-12-2009 18:46