אלבומים

Louis Logic - Sin-A-Matic - 2003

עוד ראפר עם שירי גסויות ולכלוכים, אבל תסמכו על לואיס לוג'יק שיגרום לכם להעביר שעה בכיף. אחד מאלבומי ההיפ הופ הטובים של העשור

מאת טל אלפנט. 16-11-2009
Louis Logic - Sin-A-Matic - 2003

ישנם אנשים שפורחים בתוך קבוצה אבל לעולם לא יוכלו להוביל, ע"ע סקוטי פיפן. וישנם כאלה שהקבוצה רק מאטה את ההתפתחותם,  ע"ע לברון ג'יימס. מהרגע הראשון היה ברור שלואיס לו'גיק קצת גדול על ה Demigodz, קבוצה של מעל 20 ראפרים שלא כל כך יוצאת מגבולות ה"פאנץ' ליין ראפ", ולכן היציאה לקריירת סולו הייתה הדבר המתבקש מבחינתו. כאשר הוא הכריז על פרישה על מנת לחבור לחברו מימי הקולג', J.J Brown ולהתרכז קצת בעצמו, הציפיות היו בשמיים. אחרי הכל, לדעת רבים בחבורה הכישרונית מאוד של Demigodz, ללואיס היה את הפוטנציאל הגבוה ביותר להצליח. (בסופו של דבר אי אפשר להגיד שהוא המצליח ביותר, אבל ללא ספק זהו האלבום הטוב ביותר שיצא מחבורה הזו אשר כללה בין השאר את: Styles of Beyond, Open Mic, 7l & Esoteric, Celph Titled, Rise, Apathy ועוד רבים אחרים).

 

לואיס, בדומה לאמינם, יכול להגיד את הדבר המזוויע והפוגע ביותר ועדיין לצאת מזה בשלום, מכיוון שהוא מעביר זאת עם המון כריזמה והומור. לבחור יש נוכחות מרשימה על המיקרופון ו- Flow ששם אותו בשורה אחת עם הגדולים ביותר. הוא ניחן ביכולת להעביר בכל שיר תמונה כה ברורה של הסיפור עליו הוא מדבר, עם זרימה יוצאת דופן וחריזה מרשימה שתשאיר אתכם לוחצים על כפתור ה - Rewind. לואיס לא מסתפק בנושאים הרגילים שאפיינו אותו עד האלבום הזה, ובנוסף לאהבותיו הגדולות כמו שתייה  ב- Dos Factotum ונשים (או יותר נכון: סקס אכזרי וברוטאלי שיגרום לכוכבות הפורנו המשוגעות ביותר לברוח כמו בשיר The Rest או Coochie Coup), הוא מציג רבדים שונים של העולם שבו אנו חיים כמו עבודה, יחסים וכו'.

 

בנוסף, לואיס מארח את החברים לשעבר בשני קטעים, שאולי הם בעלי סיפור נדוש, אך מוצגים בצורה יוצאת דופן. בשיר  Best Friends  לואיס יוצא לסיבוב הופעות ומבקש מחברו הטוב, Apathy, לבלות קצת עם החברה שלו על מנת שלא יהיה לה משעמם. אתם יכולים לנחש לאן זה ממשיך...החברה נכנסת להריון ובשיר הבא Revenge, לואיס בעזרתו של Celph Titled ,אחד הראפרים "הקשוחים" ביותר (אתם כבר יודעים שראפר קשוח אומר: ראפר עם דמיון מאוד מפותח), רוצחים את החבר הבוגד. בסוף כמובן הכל משתבש, השוטרים תופסים אותם ואנו מוצאים את עצמינו מרחמים על הדפוק.

 

עוד שיר יוצא דופן הוא The Ugly Truth אשר בו לואיס, במשך כמעט 5 דקות, משחק אותה רד-נק ופותח את הפה כנגד שחורים, הומואים ולסביות, מקסיקנים, סינים וכמובן יהודים. המאזין לא יודע מה לעשות: האם להתעצבן ולהיפגע כי עכשיו הוא שמע את הראפ הכי גזעני ופוגע שהוא שמע בחייו או להתפקע מצחוק כיוון שבאותה מידה, זה אחד השירים הכי מצחיקים שיצאו אי פעם (אם אין לכם בעיה עם בדיחות גזעניות). ההפתעה מגיעה בסופו של השיר כאשר אנו מבינים שהדובר הוא למעשה נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש.

 

השיר Idiot Gear הוא שיר על יחסים, יותר נכון על הריב המתבקש שבעקבותיו הגבר יוצא עם הזנב בין הרגליים לאחר שהוא שאל את השאלה הזו שתמיד צריך לשאול מתישהו: עם כמה גברים שכבת? זהו הסינגל הראשון מתוך האלבום והשיר היחידי שיכול להיחשב כ - Party Joint. השירים האחרים, למרות הקלילות שבהם, הזרימה הפנטסטית של לואיס וההפקה המרשימה של J.J brown & The Avid Record Collector, מתאימים יותר לשמיעה מרוכזת בבית או עם האוזניות כדי שתוכלו לחזור לשמוע כל קטע מחדש ולומר לעצמכם "אני לא מאמין שהוא באמת אמר את זה".

 

לסיכום, זהו אלבום אלים ובוטה מאוד שלא מתאים לאנשים עם קיבה רגישה. מצד שני, הכל מוצג בהומור ומהרגע הראשון אפשר להבין שלואיס הוא בסך הכל ליצן הכיתה (יש לו גם שיר כזה). אם תוכלו להתעלם מהקללות, הגסויות והשטויות האין סופיות שלואיס מוציא מהפה, תגלו את אחד מאלבומי ההיפ הופ הטובים והמהנים ביותר שיצאו בשנות ה - 2000.

 
 

תגובות