אלבומים

Ra Ra Riot - The Rhumb Line - 2008

שישה סטודנטים מלאי תשוקה אשר מצליחים לעשות אצל המאזין מהומה רכה ונעימה.

מאת עדי הררי. 02-11-2009
Ra Ra Riot - The Rhumb Line - 2008

הבזק חשמלי גרם לי להתעורר מהשינה, רעם אימתני כבר פתח את עיני. לא יכולה לקום מהמיטה, נכנעת לרצונה לעטוף ולהגן עלי מפני תלאות היום הבא. חצי מבט אל החלון משקף לי שלוליות מיותמות על המדרכה, שאריות אחרונות מההתפרצות הרועמת של השמים. העיר הצבועה באפור-כתום זורקת אותי רחוק, מטפטפת לאט לאט לתוך הזיכרון.

אוקטובר 2005. עיר אפורה-כתומה רחוקה: רחוקה מאותה מיטה נעימה, רחוקה מכל מוכר. ריח הגשם מתערבב עם ריח המסעדות, האנשים והתנועה. בחדר ישן ומתפורר בניו יורק, למדתי לראשונה מהו סתיו, משתאה וסקרנית מהתמסרותה של העיר ההמונית אל השקט והבדידות שמאפשר לה מזג האוויר.אותו בוקר ישראלי קריר דרש ממני לתפור לו מוזיקה משלימה. מוזיקה ניו יורקית במהותה, אשר תעגן את אותו זיכרון מרוחק. זאת לא אמורה להיות בעיה, עוד התלבטות רגילה בין Interpol ל - The Strokes, בין Sonic Youth ל -Patti Smith. אך הפעם משהו השתנה. זוהי כבר תקופה שהנגן שלי נוקט בצעדים מרדניים ומכין את השטח לקראת אורח חיים עצמאי ועל כן, באופן אקראי, בחר להשמיע את Ra Ra Riot, להקה שזכתה להיכנס לנגן לפני שבועיים בלבד, לאחר שאיתרתי אותם ברדיו סטודנטים ניו יורקי קטן.ה - Ra Ra Riot הם קולג' רדיו לשמו. שישה סטודנטים מאוניברסיטת סיירקוז (Syracuse University) בניו יורק אשר ייסדו להקה בזמן שיעור משעמם, אחר צהריים פרוע במעונות או סתם שיטוט במסדרונות. את הבמה והיציאה לעולם, ספקו החברים מתחנת הרדיו של הקמפוס. The Rhumb Line הוא אלבומם הראשון והיחיד עד כה. קדם לו EP מוצלח אחד, אשר מלבד לטעימה מפתה לאלבום, הצליח לגרור תשומת לב עולמית צנועה וגרם ל -Editors  הבריטים לספח אותם למסע ההופעות הביתי כלהקת חימום.  לעומת להקות ניו יורקיות אחרות, בהן הצלילים הקשים והבלתי מתפשרים פורצים החוצה ויוצרים אצל המאזין מהומה וכאוס, ה - Ra Ra Riot, יוצרים מהומה רכה, קלילה, מהומה של צבעי פסטל מעורבבים יחדיו. תיפוף עדין, בדומה לטיפות גשם ראשונות, חסרות בטחון. נגינת צ'לו מנשבת, מזיזה את עלי העץ, מחדירה חום לעצמות הקפואות. נגיעות קלות על הכינור, מסתירות ומגלות קרני שמש בודדות מבעד לעננים וגיטרות שמחות, מדגימות תנועה בלתי פוסקת ברחובות, גם שיורד מבול בחוץ. הסאונד שלהם צעיר, סטודנטיאלי, ולא במובן הרע של המילה, במובן המלא תשוקה, שלוח הרסן: שישה חבר'ה שרוצים לטרוף את העולם. באלבום אחד הם מצליחים לעשות לי סתיו, חורף, כתום, אפור, ריח רטוב, קור באצבעות, חום בכפות רגליים, התכרבלות בצעיף, לבוש בשיטת הבצל ובעיקר המון שמח, באחת הצורות האלגנטיות והעדינות שחוויתי לאחרונה. וכנראה על זה כל המהומה.

תגובות

 • את מדהימה

  ובכל בקורת מצליחה לסקרן אותי יותר. א-ח-ל-ה כתיבה, מת להכיר אותם. איך לא פינקת באיזה לינק? :)

  גמזו, 02-11-2009 15:06

 • לינק

  צודק לגמרי :) ותודה רבה על התגובה! זה בין השירים החביבים עלי באלבום http://www.youtube.com/watch?v=asY08yquddo

  הררי, 02-11-2009 18:14

 • מוסטו

  זה מה שגרמת לי לעשות. לרייר. :)

  רי רי ריר, 02-11-2009 21:28

 • אין ברירה

  אלא להיחשף ולהקשיב לאלבום עכשיו, במיוחד עם מזג אוויר שכזה בחוץ. שימוש מטאפורי מופתי, ומתן תחושה אותנטית שגורמת לי לרצות להתכסות בפוך ולהיכנע לצלילי מוזיקה שאני לא מכיר, ואכיר כרגע בזכותך. תודה.

  גונן, 06-02-2010 12:51