אלבומים

Beirut - Gulag Orkestar - 2006

שמח בדיוק במידה שהוא עצוב, ממתק ליום סגריר

מאת קרן רובין. 04-11-2009
Beirut - Gulag Orkestar - 2006

 הרבה זמן לא כתבתי, אבל הימים הגשומים האחרונים גורמים לי להסתגר בבית עם מוסיקה וזה הזמן לגלות דברים חדשים, ישנים, או לחזור למקורות. הקטע הראשון באלבום של ביירות מתאים בדיוק לקצב הגשם המידפק על המרפסת בתל אביב ולטיפות החורצות שבילים על החלון.

את Postcards From Italy, הרצועה האהובה עליי באלבום, גיליתי לילה אחד בסצ'מו הפלורנטיני עם חברים שדפקו על השולחן לקצב השיר וצעקו את המילים בהתלהבות. יותר מאוחר שכחתי ממנו וכשנזכרתי שוב התאהבתי בדיסק כולו. לא ברור אם זאק קונדון האמריקאי דמיין רצועה מהאלבום, כאשר הקליט חלק גדול ממנו בחדרו בניו מקסיקו, מושמעת בפאב בישראל. המוסיקה שלהם הגיעה לכל מקום בעולם, ואצלנו כמו אצלנו, קל לתחנות הרדיו להישאר אדישות לחומרים המעניינים באמת. את הקליפ לשיר, כמו את הקליפ של Elefant Gun, מתוך הEP המאוחר יותר Lon Gisland , ביימה עלמה הראל, במאית וחיית וידאו ארט משלנו.היא ביימה בין היתר את הבלקן ביט בוקס, וחשוב יותר או פחות, את טיילור הוקינס, המתופף של הפו פייטרס. The Canals of Our City המצוין, (הטראק העשירי באלבום), הוא שם נפלא למה שכולל את הזרימה הטבעית של החצוצרה והמנדולינה של ג'ייסון פורנסקי.

ביירות הדביקה אותי, אחת שמתקשה לפרוץ את מסגרות גיטרות הרוק, בחיידק הפולק, אמ-אמא של הפולק וזה משמח מאוד. Gulag Orkestar  מרתק בקו אחיד. זה אוכל נחמה, שמח בדיוק במידה שהוא עצוב, ממתק ליום סגריר כמו האחרונים שפוקדים אותנו. שיהיה חורף חם.  

תגובות

 • פינקת

  עם כתיבה מנעימה לאלבום נפלא, תודה

  שרהג'ונס, 05-11-2009 03:22

 • ביירות

  כתבה כה זורמת ומעניינת, היא בלבד עשתה לי חשק לשמוע את האלבום(:

  נועה ק, 05-11-2009 16:03

 • עוד שיתוף פעולה ישראלי

  היי קרן, ביירות אכן מעולים השיר שלהם מוסליאום גם מיוחד ומשרה אווירה של משהו מוכר ובו זמנית חדש ומיוחד- שווה שמיעה. גם elephant parade- הצמד החצי ישראלי חצי ניו יורקי עשה איתם שת"פ. והם חיממו אותם באיזה פסטיבל בעולם. גם הם שווים שמיעה... אהבתי קרן (קרנית 2)

  קרן, 05-11-2009 16:26

 • כתבה נפלאה

  מזל שירד גשם וזכינו בכתבה נהדרת על להקה מעניינת , מקווה שיהיה גשום מאוד ברחובות תל אביב וכך נזכה בכתבות נוספות .

  יוסי רז, 06-11-2009 19:25

 • משמחים לאללה

  להקה מופלאה.

  סער, 10-11-2009 09:46

 • תמיד משאירה טעם לעוד :)

  כתבה מעולה שנכתבה ע"י כתבת מדהימה!!! מצפה כבר לכתבה הבאה... נשיקות!!!

  אור, 14-11-2009 21:36