אלבומים

Anathallo – Canopy Glow 2008

השם Anathallo שאוב מיוונית ופירושו פריחה מחודשת. האלבום מצליח לחדש משהו לאוזן ולהשיב פרפורי לב שנחשבו כבר למתים.

מאת שירן מוסטובוי. 29-10-2009
Anathallo – Canopy Glow 2008 Anathallo.com

 

 אלבום המשיב אהבות ישנות

 

לראשונה נתקלתי בהרכב באחד משיטוטי האינטרנטיים, בתומי נכנסתי לאתר הבית של הלייבל אנטיקון והאזנתי לשיר אחד של ההרכב בידיעה שהלייבל מכיל ברובו הרכבים אלקטרוניים הגובלים בהיפ הופ, ולמרבה הפתעתי שמעתי את אחד מהשירים הנפלאים ביותר שיצא לי לשמוע השנה, The river. שיר עם מוטיבים אלקטרוניים קצביים שלא נוצרו באמצעות אף מכשיר בעל קונוטציה שכזו. מסוג השירים שגורמים לפתע לפעימות לב מואצות וחדוות התרגשות בלתי ניתנת לשליטה מעצם הגילוי המרתק.

 Nony's field הוא אחד מהשירים האהובים עלי ביותר והוא זה שפותח את האלבום ואת השער לעולם ווקאלי מהפנט. השיר עוסק במוות בצורה כל כך עקיפה ומטפורית שבשמיעה הראשונה (ואולי גם במאה שאחריה) קשה להבין ולהפנים שדווקא נושא כמו מוות זוכה בעיבוד כל כך חי ונוכח, כל כך מנוגד. מה גם שנדמה בשירים מסוימים כאילו אין קשר מספק בין המילים בכדי לבנות משפט שלם בעל משמעות . אך על כך מחפה היצירה המוסיקלית המלאה בכוונות חד משמעיות לייצר אלבום שנשמע כמו משהו שאלוהים אלטרנטיבי היה מאזין לו, או לפחות קברן אופטימי.

האלבום ברובו מורכב מאשליה של שני קולות משולבים, קולם הגברי של ששת הנגנים הנשמע כמו קול אחד וזמרת אחת הנשמעת כמו מקהלת נשות מנזר שלמה. הקולות מסומפלים ומתמזגים יחד עם: פסנתר,גיטרה,בס, טרומבון,תופים ופרקשנס המעניקים לשיריהם את הניצוץ הייחודי להם. כולם משתתפים ביצירת מלודיה עשירה מאוד המורכבת  משכבות רבות של סאונד הן של הכלים והן של הקולות האנושיים החמימים והכשרוניים שהופכים אותם לאנסמבל קסום ומרגש, אחד המשאיר חותם.

תגובות

 • תודה

  על האלבום מעולה

  אודיני, 31-10-2009 12:57

 • אין בעד מה

  :)

  שירן, 01-11-2009 12:35

 • עולם ווקאלי מהפנט

  nice... הצלחת לעניין אותי בעין, תגרי אותי ביום שלישי גם באוזן?

  חאתול, 01-11-2009 21:10

 • can count on it

  :)

  You, 02-11-2009 00:06