אלבומים

The Black Keys - Attack and Release - 2008

התגלית החדשה-ישנה שלי

מאת נועה בגון. 13-11-2009
The Black Keys - Attack and Release - 2008

בתחילת נובמבר 2009 יצא לי להיות בפסטיבל ACL באוסטין, טקסס, ארה"ב. מעבר לחוויה הבוצית והמרגשת באופן כללי - בכל זאת, מתחם שפארק הירקון הוא גינה לידו, יושב ממש בתוך העיר אוסטין וכ- 100 אלף איש מסביבי במצב רוח הכי טוב בעולם. בין כל הידועים והמפורסמים יצא לי לראות כמה הופעות של אמנים שלא הכרתי וחלקם כבשו אותי מהשניה הראשונה.

אחד כזה הוא דן אברבך (Dan Auerbach). ולמרות שאת הסאונדמן בהופעה הוא חייב לפטר, המוזיקה שלו היא שילוב נפלא של בלוז, רוק ואלקטרוניקה והיא חדרה טוב. (לענין הסאונדמן, מתופף מקומי אחד שהכרנו ושמבין דבר או שניים באיך צריך לשמוע הופעה, הודיע לו מיד לאחריה שהוא הרס אותה).

בחזרה בבית והמחשב, למדתי שאברבך הוא חצי ההרכב The Black Keys ביחד עם Patrick Carney. אמנם אלבום הסולו שלו יפייפיה ומסקרן, אבל את הבלאק קיז כדאי להכיר. הם נראים כמו שני ילדים, ובגדול הם בסך הכל בשנות העשרים המאוחרות שלהם, אז כן - עם כל הכבוד, סוג של ילדים. אברבך על הגיטרה והקולות, קארני מתופף והם עושים משהו שמערבב Fאנק-בלוז-סול-רוק. רך ועוקץ, מלטף ובועט.

האלבום הראשון יצא ב- 2002, השני - שהוקלט במשך 14 שעות ביום אחד, יצא ב- 2003 והשלישי ב- 2004 היכה גלים בארה"ב ונחשב לאחד האלבומים הטובים של השנה. על האלבום הרביעי - Attack & Release - הם עבדו במהלך 2007 והוא אמור היה להיות שיתוף פעולה עם איש הנשמה ומכה הנשים אייק טרנר. טרנר הלך לעולמו בטרם הושלם האלבום ובכל זאת, יצאו פניני פולק-סול ורוק ו- Fאנק שזורות בוירטואוזיות לשרשרת נפלאה שמשאירה המון טעם של עוד. דברים שכאילו כבר שמענו, אבל לא. 

 

תגובות

  • איזו להקה!

    איזה אלבום! מסכימה עם כל מילה!

    הררי, 05-11-2009 13:12

  • אלבום מעולה

    בקרוב אמור לצאת להם פרויקט חדש ביחד עם ראפרים בשם Blakroc.

    יבגני, 13-11-2009 21:08