אלבומים

The Twilight Sad - Forget The Night Ahead - 2009

סקוטלנד, מהווה את הצלע הרביעית בממלכה הבריטית. יש האומרים, הצלע המשעממת ביותר. למזלנו, במקום בו צומח השעמום, האומנות פורחת

מאת אודי ניב. 20-10-2009
The Twilight Sad - Forget The Night Ahead  - 2009

 

סקוטלנד, מהווה את הצלע הרביעית בממלכה הבריטית. יש האומרים, הצלע המשעממת ביותר. למזלנו, במקום בו צומח השעמום, האומנות פורחת. אחרת, איך תסבירו בשרק שנה החולפת את נולדו שני אלבומים כל כך טובים, שמתחרים בעזות רוח על תארים נוצצים כגון אלבום השנה ?

הראשון מבניהם שייך ללהקת ,The Phantom Band, ויצא כבר בחודש הראשון של 2009. (המלצה על האלבום ניתן לקרוא ממש בסיום הכתבה הזו ממש כאן) Checkmate Savage הוא אלבום בכורה משובח שלא נותן מנוח גם חודשים לאחר יציאתו. השני, והלא פחות חשוב, הינו האלבום השני של ה Twilight Sad.

Fourteen Autumns & Fifteen Winters, אלבום הבכורה שלהם, לא הצליח לשבות אותי מספיק. היו שם טקסטים מעולים, עם הגשה משובחת, לחנים סבירים וכביכול, כל מה שצריך להיות באלבום בכורה. ועדיין, הוא נתפס בעיני כבסה"כ, עוד אלבום בכורה. Forget The Night Ahead, הגיח לעולם לפני כחודש, והצליח לשנות את כל התפיסה שלי על הלהקה שנוסדה ופועלת החל משנת 2003 בפרברים של גלזגו.

האלבום נפתח במפל דיסטורשן תעשייתי וקודר. חטיבת הקצב, תופסת את מקומה הראוי תוך שניות ומראה את ההשפעות החזקות שלה מלהקות כמו NIN ו The Cure. הקול המחלחל של James Graham, סולן הלהקה, מתלבש על הרעש שמסביב מצוין ומצליח לשבות אותי כבר אחרי שניות, לפחות לסיבוב ראשון של האזנה. אחרי הפתיחה המרשימה לאלבום מגיע I Became a prostitute, שיר מצוין ששוחרר כסינגל הראשון מהאלבום (ואף ניתן להורדה חינם ב Pitchfork) ועל אף השם הפרובוקטיבי, הוא אינו מדבר על זנות, אלא זה משפט שלקוח מתוך הסרט Vivre sa vie שמשקף אווירה ומסר זהה לשיר.

האווירה באלבום ממשיכה להיות קודרת ואפלה כמעט לכל אורכו. הגיטרות הממוסכות, השכבות העשירות, ההפקה וההגשה, משתלבים לרבדים מדודים ומדויקים. קטע כמו Scissors, מצביעים על בגרות, אומץ ורצון של הלהקה לאתגר את עצמה ואת המאזינים שלה כבר באלבום השני.  

השיר שסוגר את האלבום, At the Burnside, הינו השיר ה"ישן" ביותר באלבום. סולן הלהקה מצא אותו בין קטעי דמו ישנים שהספיקו להישכח. השיר מבוסס על סיפור אישי שסיפר לו אביו. "קצת מטריד שהשיר האפל והקודר ביותר באלבום הוא זה שסוגר אותו" אמר גיטריסט הלהקה בראיון למגזין המוזיקה The Skinny. לי, זה דווקא השאיר טעם של עוד.

שירים מומלצים לריפיט : Reflectaion of The Televition, The Room, Made to disappear,

תגובות

  • אלבום מופת

    אחלה המלצה

    עודד, 20-10-2009 11:51